Розглядаєте Аукціони для типу Продаж майна боржників у справах про банкрутство?
На сайті ubiz.ua - PROZORRO ПРОДАЖІ Ви можете брати участь в торгах за найнижчою вартістю в категоріях: Нерухомість, Нерухомість, і підібрати різноманітні позиції: багатоповерховий будинок, об'єкт незавершеного будівництва, спиртзавод, що вже виставлені на продаж і очікують свого покупця. В даному розділі, продаж майна боржників у справах про банкрутство, Ви знайдете багато різноманітних варіантів позицій, наприклад Оренда нерухомого майна, що належить ПАТ «АКЦІОНЕРНИЙ КОМЕРЦІЙНИЙ ПРОМИСЛОВО-ІНВЕСТИЦІЙНИЙ БАНК», а саме: нерухоме майно, частин 4 та 7 поверхів, загальною площею 2,0 кв. м, за адресою: м. Київ, проспект Оболонський, будинок 34 в.. Щоденно на сайті забирають металолом. Величезний перелік найменувань запропоновано в кожному місті країни, в тому числі в Кривому Розі.
Розповідаємо, чому українці обирають акредитований в системі Prozorro.Продажі маркетплейс аукціонів Ubiz.ua при купівлі майна в процедурі банкрутства.
Ubiz.ua вже близько 10 років займається процедурою продажу майна у справах про банкрутство. Команда Ubiz.ua співпрацює з понад 100 арбітражними керуючими по всій Україні. За час роботи з активами банкрутів через майданчик Ubiz.ua продано понад 3000 лотів.
Отже, що варто знати про аукціони в процедурах банкрутства.
Процедура банкрутства підприємства чи фізичної особи – це ситуація, коли господарський суд офіційно визнає неспроможність боржника відновити платоспроможність за допомогою санації та реструктуризації, тоді й відбувається стягнення заборгованості через процедуру банкрутства. Тобто при неможливості виконання плану санації боржником відбувається припинення процедури, визнання боржника банкрутом (відкриття провадження у справі про банкрутство) і відкриття ліквідаційної процедури (продаж майна)
У контексті банкрутства, боржником може бути будь-яка юридична особа. Наприклад, процедура банкрутства може бути застосована щодо таких суб'єктів господарювання: державного та комунального підприємства, сільськогосподарських підприємств, промислових підприємств, рітейлерів тощо. Також боржником може бути й фізична особа та фізична особа-підприємець.
Для того, щоб погасити заборгованість перед кредиторами, майно боржника (у т.ч. заставне) в процедурі банкрутства виставляється на продаж в системі Prozorro.Продажі. На банкрутному аукціоні може також відбуватися продаж частини майна боржника.
У 2019 році набрав чинності Кодекс України з процедур банкрутства. Він вніс кардинальні зміни щодо підприємств-боржників з непогашеними кредитами. Один з основних акцентів нового законодавства - реалізація заставного майна банкрутів на відкритих електронних аукціонах на майданчиках, акредитованих в системі Prozorro.Продажі. Такі торги є найбільш прозорим способом реалізації майна боржника.
Відповідно до статті 69 Кодексу з процедур банкрутства, реалізаці активів банкрутів відбувається через дворівневу систему онлайн-аукціонів.
Мал. Дворівнева система аукціонів з продажу майна в банкрутних аукціонах
Після проведення інвентаризації та отримання згоди кредиторів на продаж активів боржника, арбітражний керуючий (ліквідатор) оголошує про продаж майна банкрута на аукціоні.
Якщо комітет кредиторів або забезпечений кредитор відмовився чи не ухвалив жодного рішення протягом 20 днів, або арбітражним керуючим (ліквідатором) не погоджено ухвалене кредитором рішення, арбітражний керуючий (ліквідатор) зобовʼязаний звернутись до суду. В цьому випадку суд надає згоду на реалізацію майна боржника та визначає умови банкрутного аукціону.
Взяти участь в банкрутному аукціоні може будь-який бажаючий через електронний майданчик, акредитований в системі Prozorro.Продажі, зокрема через Ubiz.ua.
Для юридичних осіб: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;документ, що підтверджує повноваження уповноваженого представника юридичної особи; документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску.
Для фізичних осіб: копія облікової картки платника податків або копія паспорта громадянина України; документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску.
Для фізичних осіб-підприємців: витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань; копія облікової картки платника податків або копія паспорта громадянина України;документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску.
У разі, якщо під час аукціону не було куплено майно боржника, то проводяться повторні аукціони. Під час першого повторного вартість лота знижується на 20% від стартової ціни, якщо комітет кредиторів не ухвалить інше рішення.
У разі, якщо майно не було придбано на першому повторному аукціоні, то на другому повторному аукціоні ціна лота зменшується ще на 25% від першого повторного. Торги відбуваються за голландською моделлю (на пониження ставки до 99%).
Купівля-продаж майна на електронних торгах оформлюється актом про придбання майна на аукціоні, який разом з протоколом проведення аукціону є підставою для видачі свідоцтва про придбання майна та державної реєстрації права власності. Договір купівлі-продажу не укладається.
За час роботи маркетплейсу аукціонів Ubiz.ua через наш майданчик було укладено понад 3000 угод з продажу майна (у т.ч. заставного майна) в процедурах банкрутства. Від автотранспорту до великих перспективних підприємств та елітної нерухомості.
Зокрема, на аукціони з продажу активів боржників виставляються житлові будинки, офіси, квартири, земельні ділянки, нежитлова нерухомість, транспортні засоби, єдині майнові комплекси, акції та цінні папери
Фото лота | Назва лота | Продано за |
Вертоліт авіації загального призначення АGUSTA, моделі АGUSTA А109 Е | 45 млн грн | |
Аукціон з продажу майна банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю «Проект Майстер | 146 млн грн | |
Продаж котельного комплексу боржника “АПС ПАУЕР ТЕХНОЛОДЖИ” | 55 млн грн | |
Продаж земельної ділянки Товариства з обмеженою відповідальністю “Амстор” | 56 млн грн |
Поширені питання
Фізична особа, фізична особа-підприємець, юридична особа самостійно або в особі уповноваженого представника, забезпечений кредитор.
Обрати маркетплейс аукціонів Ubiz.ua.
Зареєструватися в декілька кліків, щоб отримати доступ до власного кабінету.
Обрати лот з переліку виставлених на майданчику Ubiz.ua активів, що продаються у межах справ про банкрутство.
Візьміть безпосередню участь в електронних торгах. Подайте для цього заявку на участь та внесіть гарантійний внесок.
Перемогли? Сплачуйте вартість лота, укладайте з продавцем акти приймання-передачі і майно – ваше!
Обрати акредитований в Prozorro.Продажі майданчик Ubiz.ua.
Зареєструйтеся та отримайте доступ до електронного кабінету арбітражного керуючого.
Виставте лот. Подбайте про його якісний опис та оберіть дату проведення аукціону згідно з нормами законодавства (Кодексом України з процедур банкрутства та нормативних актів Кабінету міністрів України).
Після оголошення аукціонів, уважно слідкуйте за його перебігом. Давайте відповіді на питання, що надходять від потенційних покупців.
Лот продано? Підписуйте протокол, отримайте оплату та підписуйте акт приймання-передачі майна.
Відповідно до законодавства, в межах трьох днів після публікації протоколу про результати аукціону в системі, переможець має роздрукувати цей протокол зі свого особистого кабінету, поставити свій підпис і передати його до оператора безпосередньо, через посередника або відправити поштою на адресу оператора. При надсиланні протоколу поштою переможець має використовувати способи, які дозволяють відслідковувати час відправки та отримання документа оператором.
Протягом п'яти днів після отримання протоколу, підписаного переможцем, оператор також ставить свій підпис, публікує документ в системі та відправляє його назад переможцю безпосередньо, за допомогою представника або відправляє його поштою на адресу переможця.
Кодекс України з процедур банкрутства (розділ V);
Порядок організації та проведення аукціонів з продажу майна боржників у справах про банкрутство (неплатоспроможність);
Регламент роботи електронної торгової системи Prozorro.Продажі щодо організації та проведення аукціонів з продажу майна боржників у справах про банкрутство.
Постанова КМУ від 2 жовтня 2019 р. № 865.