Отримуйте інформацію першими!

Створіть власну підписку в Prozorro.sale та отримуйте інформацію в телеграм на вашому смартфоні або комп'ютері!

Підписатись

Шукаєте Аукціони для типу ФГВФО?

Прямо зараз на сайті UBIZ - PROZORRO Ви можете брати участь в публічних торгах по найбільш низькій ціні в категоріях: Транспорт, Земля, і купити різноманітні позиції: довгострокова оренда частини або цілого державного приміщення, недобудоване приміщення багатоповерхового будинку, що вже виставлені на продаж і очікують свого нового володаря. У категорії, фгвфо (англійський аукціон), Ви зможете подивитися багато різних варіантів позицій, для прикладу . Щоденно на сайті забирають автомобілі чиновників. Величезний набір позицій запропоновано в кожному місті України, зокрема, в Івано-Франківській області.

Як купити майно банків-банкрутів на аукціонах Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Що таке ФГВФО?


Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) – установа, яка від імені держави гарантує повернення вкладів кожному вкладнику в разі ліквідації банку. 


Що саме мається на увазі під словосполученням «ліквідація банку»?


Ліквідація банку – це процедура припинення банку як юридичної особи згідно з законодавством.

Є декілька умов визначених законодавством, за яких може бути проведена процедура ліквідації банку:

  • За рішенням власників банку;

  • У разі відкликання Національним банком України банківської ліцензії з власної ініціативи або за пропозицією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Яка роль ФГВФО в ліквідації банку?

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у день отримання рішення Національного банку України про ліквідацію банку набуває прав ліквідатора та розпочинає процедуру його ліквідації.


Однією з основних функцій ФГВФО – це задоволення всіх вимог кредиторів неплатоспроможного банку за рахунок коштів, що надходять від управління та продажу майна.

Як відбувається продаж заставного майна банків?

У 2016 році, коли стартувало реформування банківської системи, Фонд гарантування вкладів керував активами понад 90 ліквідованих банків, балансова вартість яких становила понад 400 млрд грн. Ці активи потрібно було якомога швидше продати за найвищою вартістю, щоб розрахуватись з мільйонами вкладників збанкрутілих банків. Однак наявна модель продажів не дозволяла ефективно та прозоро управляти активами банків, що ліквідуються.

Тому, за ініціативи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) було створено власну електронну торгову систему (ЕТС) Прозорро.Продажі. Перший аукціон відбувся вже у жовтні 2016 року. А з 1 лютого 2017 року, безпосередній продаж майна банків почали реалізовувати виключно через систему онлайн-аукціонів Прозорро.Продажі. Взяти участь в аукціонах з продажу активів банків від Фонду гарантування можливо тільки через акредитовані майданчики, одним з яких є Ubiz.ua.

Чому саме система Прозорро.Продажі?

У систему закладені два ключових принципи—«золотий трикутник» взаємодії влади, бізнесу та громадянського суспільства. А також «всі бачать усе», що означає прозорість усіх процесів. Будь-хто може прийти на аукціон і взяти в ньому участь, а суспільство може відстежувати, чи немає зловживань із боку продавців та учасників торгів. 

З 2016 року по теперішній час реалзація майна банків, що ліквідуються проводиться через систему Прозорро.Продажі. Це дозволило реалізувати майна на суму 28,88 млрд. З них 1,34 млрд було продано через майданчик Ubiz.ua.

Які моделі онлайн-аукціонів використовуються в процедурі реалізації завтавного майна банків?

Продаж заставного майна банків (часто це називають також “конфісковане майно” банкі) в здійснюється за допомогою двох моделей електронних аукціонів:

  • Англійський трираундовий аукціон (English forward) із підвищенням стартової цінової пропозиції, в кожному раунді (їх всього три) кожному учаснику надається можливість зробити ставку з урахуванням мінімального кроку аукціону. Переможець аукціону обирається системою автоматично, за принципом найвищої цінової пропозиції;

  • Гібридний голландський аукціон (Hybrid Dutch auction) за методом покрокового зниження стартової ціни та подальшого подання цінових пропозицій. Голландський аукціон використовують у випадку, якщо попередні англійські аукціони були неуспішними. А також, коли складно визначити ринкову стартову ціну на заставне майно банків.

Що потрібно для участі в торгах ФГВФО?


Оскільки купити майно ліквідованих банків можливо тільки через систему Прозоро.Продажі, потенційному покупцю потрібно виконати наступні кроки:

Крок 1. Реєстрація

Для того, щоб взяти участь в аукціоні з розпродажу майна та активів банків-банкрутів, необхідно зареєструватись на майданчику Ubiz.ua.

Крок 2. Вибір лоту

В особистому кабінеті перейдіть на вкладку «Всі аукціони» та оберіть за допомогою фільтру тип процедури «ФГВФО». На майданчику також можливо відфільтрувати лоти за наступними ознаками: регіон, стартова ціна, найменування організатора тощо. Оберіть з переліку цікавий для себе лот та зареєструйте свою цінову пропозицію.

Крок 3. Сплата гарантійного внеску та підготовка документів

При подачі пропозиції на майданчику Ubiz.ua в особистому кабінеті буде сформовано рахунок на сплату гарантійного внеску, оплата якого має бути проведена не пізніше ніж за годину до завершення періоду прийняття пропозицій.

Потенційним покупцем на аукціонах майна банків не може бути російська федерація або особи, пов'язані з державою-агресором, а саме:

  • громадяни російської федерації, крім тих, що проживають на території України на законних підставах; 
  • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства російської федерації;
  • юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є російська федерація, громадянин російської федерації, крім того, що проживає на території України на законних підставах, або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства російської федерації.

Для підтвердження відсутності зв’язків з рф, необхідно заповнити відповідну заяву, підписати та завантажити до своєї пропозиції.ʼ

Крок 4. Взяти участь в торгах ФГВФО

Крок 5. Підписання протоколу, договору та оплата за лот

Підписання протоколу в процедурі продажу майна банків-банкрутів на аукціонах фгвфо не є обов’язковим, але може здійснюватися за письмовим запитом на адресу майданчику, організатором або переможцем аукціону.

Оплата за лот здійснюється протягом 18 робочих днів з моменту формування протоколу аукціону. Переможець сплачує повну суму на рахунок організатора вказаний в умовах аукціону.

Договір підписується між банком (організатором аукціону) та переможцем протягом 20 робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу, але після повної сплати за лот.

Після повної оплати за лот, придбаний під час аукціону з розпродажу майна збанкрутілих банків, а також підписання договору, організатор завантажує договір в систему та завершує аукціон нерухомості банків. Майданчик після завершення аукціону з продажу майна ліквідованих банків вираховує із суми гарантійного внеску власну винагороду та залишок гарантійного внеску перераховує на рахунок переможця.

Поширені питання

Продаж якого майна відбувається на аукціонах Фонду гарантування вкладів?

На відкритих торгах (аукціоні) можуть продаватися такі види активів (майна) банку, що ліквідується:

  • Основні засоби (наприклад на аукціонах відбувається продаж автомобілів збанкрутілих банків, а також земельні ділянки, будинки, споруди, передавальні пристрої, транспортні засоби, інструменти, прилади, інвентар (меблі) тощо);

  • Нерухоме майно;

  • майно банку у вигляді єдиного майнового комплексу;

  • майно банку, щодо обороту якого встановлено обмеження;

  • дебіторська заборгованість;

  • майнові права;

  • право вимоги.

Що означає відступлення права вимоги?

Відступлення права вимоги – це угода, за якою кредитор передає своє право щодо боргу іншій особі. 

Чи може боржник викупити свій кредит?

В торгах щодо купівлі прав вимоги за кредитними договорами не можуть брати участь боржники або поручителі за такими кредитними договорами.

При участі в аукціоні з купівлі права вимоги за кредитним договором, учаснику необхідно завантажити відповідну довідку про те, що учасник не є боржником або поручителем за таким кредитним договором.

Якими нормативно-правовими актами регулюється процедура продажу банків-банкрутів?

Продаж активів банків що ліквідуються регулюються наступними нормативно-правовими актами:


Як шукати аукціони з продажу майна неплатоспроможних банків?

Знайти торги ФГВФО доволі просто, є два варіанти пошуку:

Перший – через пошукову систему (браузер), використовуючи ключові слова такі як: «продаж майна фонд гарантування вкладів», «фонд гарантування продаж майна», «фонд гарантування продаж», «розпродаж майна збанкрутілих банків», «фонд гарантування вкладів продаж майна», «майно ліквідованих банків», «фгвфо торги», «розпродаж майна банків банкрутів», «майно банків купити», «майно банків банкрутів», «державний фонд гарантування вкладів аукціон», «аукціон майна банків», «арештоване майно банків», «продажа майна банків», «фгвфо продаж майна», «прозоро продаж майна банків» або здійснити пошуковий запит по конкретному виду заставного майна, наприклад: «продаж автомобілів збанкрутілих банків», «продаж авто збанкрутілих банків», «аукціон нерухомості банків», «реалізація майна банків-банкрутів». 

Другий – підписатись на телеграм бот Ubiz, обрати критерії підбору лоту: тип активу, організатора аукціону, регіон, бажаний діапазон цін та інші важливі деталі. Телеграм бот завжди вчасно відслідкує аукціони за заданими параметрами та завчасно повідомить вас про нові лоти в системі. Ви відпочиваєте, а бот Ubiz працює за Вас.