Отримуйте інформацію першими!

Створіть власну підписку в Prozorro.sale та отримуйте інформацію в телеграм на вашому смартфоні або комп'ютері!

Підписатись

Продаж арештованої землі на Ubiz.ua

Після запуску ринку землі в 2021 році, закон дозволив також продаж арештованої землі через акредитовані в системі Прозорро.Продажі майданчики. Зокрема, через маркетплейс аукціонів Ubiz.ua.

Одним із видів нерухомого майна є земельні ділянки, які як й інша нерухомість можуть використовуватись в якості заставного майна для оформлення кредиту, позики тощо. В ситуації невиконання боржником своїх зобов’язань кредитор має право стягнути заставне майно в рахунок погашення заборгованості.

Таким чином, у рамках виконавчого провадження може бути здійснено арешт землі (або інших об’єктів нерухомого майна) та подальша реалізація земельної ділянки в системі Прозорро.Продажі.


Результати аукціонів з продажу арештованої землі, через систему Прозорро.Продажі


Ринок землі успішно функціонує з 2021 року. Публічна система продажу землі продемонструвала свою ефективність. А завдяки аукціонам, на яких продається арештована земля, було погашено боргів на понад 300 млн гривень.

Команда майданчику Ubiz.ua надає повний перелік послуг учасникам земельних аукціонів. Все для вашого комфорту: починаючи з підбору лоту до укладання договору.

Хто може організовувати аукціони з продажу арештованої землі в системі Прозорро.Продажі?

Організаторами аукціону з реалізації арештованої землі можуть бути:

 • Державний виконавець є представником влади, діє від імені держави і перебуває під її захистом. Державний виконавець уповноважений державою здійснювати діяльність з примусового виконання рішень у порядку, передбаченому законом;

 • Приватний виконавець - це суб'єкт незалежної професійної діяльності, який уповноважений державою здійснювати діяльність з примусового виконання рішень у порядку, встановленому законом.


Які документи має надати Виконавець при публікації аукціону з продажу арештованої землі?


При публікації лоту Виконавець має обовʼязково додати документи:

 • Постанова про опис та арешт земельної ділянки;

 • Витяг з Реєстру речових прав на нерухоме майно;

 • Витяг з Державного земельного кадастру;

 • Витяг про експертну грошову оцінку або нормативно грошову оцінку;

 • Зважаючи на категорію земельної ділянки, надати інформацію про містобудівні умови, паспорт водного об’єкту або іншу інформацію;

 • Проект договору;

 • Фотографічні зображення земельної ділянки.


Що потрібно для участі в аукціоні з продажу арештованої землі на майданчику Ubiz.ua?

Для участи в аукціоні учаснику необхідно:

 1. Зареєструватись на майданчику Ubiz.ua;

 2. Обрати лот з переліку аукціонів представлених на майданчику;

 3. Подати пропозицію через особистий кабінет, попередньо створений на акредитованому майданчику Ubiz.ua;

 4. Сплатити реєстраційний та гарантійний внески на рахунок майданчику;

 5. Підготувати необхідні документи до аукціону та підписати їх кваліфікованим електронним підписом;

 6. Взяти участь в аукціоні;

 7. Підписати протокол електронного аукціону за допомогою КЕП (кваліфікований електронний підпис);

 8. Оплата на рахунок майданчика забезпечувального платежу та витрат за підготовку лота;

 9. Укладення договору та акту за результатами аукціону;

 10. Перерахування майданчиком коштів за лот на рахунок організатора та завершення аукціону в системі Прозорро.Продажі.


Поширені питання:


В який строк необхідно підписати протокол аукціону?

Після завершення аукціону, система автоматично формує проект протоколу електронних торгів. Сформований протокол має бути підписаний переможцем та організатором електронного аукціону протягом 6 робочих днів з дня наступного за днем формування протоколу (дата фіксується в протоколі).


Підписання протоколу відбувається за допомогою КЕП (кваліфікованого електронного підпису).

Організатор аукціону з продажу арештованої землі зобов’язаний завантажити протокол до 18:00 останнього дня строку та підтвердити переможця аукціону через особистий кабінет.

В протоколі обов’язково зазначається банківський рахунок майданчика, на який необхідно сплатити забезпечувальний платіж, а також його сума, перерахування від оператора до організатора аукціону після публікації договору.


Що являє собою забезпечувальний платіж?

Забезпечувальний платіж вноситься переможцем аукціону на рахунок майданчика після підписання протоколу, як забезпечення виконання свого зобов’язання зі сплати належної суми за придбаний лот в розмірі запропонованої ним (переможцем) цінової пропозиції на аукціоні з продажу арештованої землі.


В який строк переможець має сплатити забезпечувальний платіж?


Протягом 15 р.д. з дня, що настає за днем формування протоколу, переможець земельних торгів сплачує забезпечувальний платіж в розмірі запропонованої ним цінової пропозиції (з урахуванням різниці між розміром сплаченого гарантійного внеску і розміром винагороди оператора електронного майданчика) та суми витрат підготовки лота до продажу на рахунок оператора електронного майданчика, який вказано в підписаному протоколі.

Якщо лотом є предмет іпотеки та переможцем земельних торгів став іпотекодержатель, він сплачує різницю між запропонованою ціною продажу та сумою боргу, яка підлягає стягненню за виконавчим документом, якщо вартість майна (предмета іпотеки) перевищує таку суму, а також суму витрат підготовки лота до продажу.

Майданчик протягом 1 р.д. з дня отримання забезпечувального платежу та витрат за підготовку лоту, повідомляє про це організатору.


Якщо боржник погасить заборгованість в процесі аукціону чи повертається забезпечувальний платіж переможцю?


Так, забезпечувальний платіж повертається переможцю аукціону в тому разі, якщо боржник в ході процедури продажу земельної ділянки погасить свій борг.
Звертаємо вашу увагу, що гарантійний внесок та забезпечувальний платіж, знаходяться на рахунку майданчика і підлягають перерахунку виконавцю тільки у випадку укладення договору з переможцем.


Як зняти арешт з ділянки, яка була придбана на аукціоні з продажу арештованої землі?

Найбільш розповсюджені питаннями перед участю в аукціонах з купівлі ділянок, на які було накладено арешт, - як довго буде проходити процедура зняття такого арешту?

Хочемо одразу заспокоїти потенційних покупців, що в більшості аукціонів виконавець (організатор) знімає арешт самостійно і переможцю не потрібно нічого для цього робити.

Але в системі існують аукціони, де переможець після купівлі земельної ділянки, має сам в судовому порядку знімати арешт. Слід зазначити, що таких аукціонів в системі менше 10%, і ця інформація (щодо зняття арешту) зазначається на сторінці лоту. Відповідно, якщо ви бачите в тілі аукціону, що арешт буде знято виконавцем, можете бути певними, що ніяких додаткових дій переможцю робити не потрібно.

Чи необхідно переможцю аукціону комунікувати з попередніми власниками земельної ділянки?

Ні, такої необхідності немає. У разі перемоги на аукціоні і протягом усього часу проведення процедури, ви спілкуєтесь тільки з:


 • Провідними фахівцями майданчику Ubiz.ua;

 • Приватним або державним виконавцем, який є організатором аукціону і здійснює продаж земельної ділянки згідно з діючим законодавством;

 • Нотаріусом, під час оформлення договору в результаті виграшу в аукціоні;


Якими нормативно-правовими актами керується виконавець при організації аукціону?

Основними нормативно-правовими актами про продаж арештованої землі, якими має керуватись виконавець є:


Поширені запитання

🔎 Де можна побачити повний перелік лотів, які виставлені на продаж?

📌 На сайті ТОВ "Ю.БІЗ" – ubiz.ua представлений повний перелік лотів ProZorro.продажі

📁 Які категорії товарів можна придбати на сайті ubiz.ua?

📌 Можна придбати товари з категорій:

ℹ️ Чи можна ознайомитись із додатковою інформацією?

☎ Як взяти участь у торгах?

✅ Ви можете звернутися до наших менеджерів за телефонною консультацією: