Отримуйте інформацію першими!

Створіть власну підписку в Prozorro.sale та отримуйте інформацію в телеграм на вашому смартфоні або комп'ютері!

Підписатись

Продаж землі через електронні аукціони на майданчику Ubiz.ua: Ефективно та Прозоро

Земля в Україні є найбільшою цінністю, оскільки саме вона є вихідним фактором виробництва та запорукою економічного розвитку.

З огляду на вищесказане, з 1 липня 2021 року, був знятий мораторій на продаж сільськогосподарської землі. Це надало право на розпорядження землями сільськогосподарського призначення приватним особам (купівля-продаж землі) та можливість продажу землі несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності.

Законотворець визначив, що продаж землі несільськогосподарського призначення державної та комунальної власності (наприклад, продаж землі під забудову), слід реалізувати шляхом проведення електронних аукціонів через систему Прозорро.Продажі.

Ubiz.ua – це офіційно акредитований майданчик системи Прозорро.Продажі, який за час запуску ринку землі, реалізував лотів на понад 112 мільйонів гривень.

Як купити землю в держави через систему Прозорро.Продажі

Процедура продажу землі через систему Прозорро.Продажі відбувається аналогічно іншим процедурам, які проходять в системі.
Отже, що потрібно потенційному покупцю, щоб взяти участь в аукціоні та купити землю:

 • Потенційний учасник має зареєструватись на акредитованому майданчику Ubiz.ua та пройти модерацію;

 • Обрати певну земельну ділянку, яка представлена на сайті. Ознайомитись з інформацією вказаною в лоті, а саме: з технічною документацією, призначенням земельної ділянки, можливими обмеженнями використання, фотографічними зображеннями та іншою додатковою інформацією вказаною в лоті;

 • Наступний крок: подати пропозицію через особистий кабінет, створений на майданчику Ubiz.uа, сплативши реєстраційний та гарантійний внески до аукціону;

 • Підготувати документи згідно з переліком, який буде надано вашим персональним менеджером на майданчику Ubiz.ua та підписати за допомогою КЕП (кваліфікований електронний підпис);

 • Після підтвердження пропозиції оператором, користувач бере участь в електронному аукціоні, який відбувається в режимі реального часу. Класичний англійський аукціон складається з трьох раундів, в кожному раунді учасникам надається можливість зробити ставку.

 • Переможця аукціону система визначає автоматично на основі найвищої цінової пропозиції, яка була надана в ході аукціону.

Розкриття інформації про учасників відбувається після завершення аукціону та визначення переможця системою. Після аукціону переможець підписує протокол аукціону, сплачує кошти за земельну ділянку та покриває витрати, які були здійснені на підготовку земельної ділянки до продажу. Останній крок – нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Після підписання договору, продавець завантажує його в систему та звершує торги.

У випадку, коли переможець відмовляється від підписання протоколу, договору або у визначені строки не сплатив ціну за лот, продавець має право дискваліфікувати такого учасника. У випадку дискваліфікації, право покупки переходить до учасника який надав наступну за величиною цінову пропозицію.

Але, якщо другий учасник після завершення аукціону відмовився від очікування та забрав свій гарантійний внесок, система переводить аукціон в статус «Аукціон не відбувся».


Яка середня ціна на продаж землі в Україні


Середня ціна на продаж земельних ділянок несільськогосподарського призначення через систему Прозорро.Продажі станом на 2023 рік: 


Область

Вартість, га

1

Вінницька область

971,52 тис

2

Волинська область

3,78 млн

3

Дніпропетровська область

3,06 млн

4

Житомирська область

1,75 млн

5

Закарпатська область

3,01 млн

6

Івано-Франківська область

883, 14 тис

7

Київська область

507,62

8

Кіровоградська область

6,64 млн

9

Львівська область

6,26 млн

10

Полтавська область

4,74 млн

11

Рівненська область

2,62 млн

12

Тернопільська область

1,97 млн

13

Хмельницька область

918,47 тис

14

Черкаська область

15,37 млн

15

Чернівецька область

18,41 млн

16

Чернігівська область

480,77 тис


Поширені питання


Хто виступає продавцем землі?

Продавцем землі несільськогосподарського призначення в системі Прозорро.Продажі можуть бути органи місцевого самоврядування, а саме:

 • Територіальні громади;

 • Сільські, селищні, міські ради;

 • Виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;

 • Районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ, міст;


Також, в системі Прозорро.Продажі є можливість купити землю сільськогосподарського призначення приватної форми власності.

Приватні особи, на відміну від державних та комунальних власників, мають право продавати землю будь-якого типу призначення, у т.ч. і сільськогосподарського.

Важливо! Не слід плутати тендер на землю із аукціонами з продажу землі сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення. При пошуку в інтернеті земельної ділянки, не слід писати в пошуковому рядку «земля тендер». Введіть «купити (сільськогосподарську) землю на аукціоні Прозорро.Продажі», або «земля на продаж на аукціонах Прозорро.Продажі».

Як продавець має підготувати земельну ділянку до продажу?

Підготовка земельних ділянок (лотів) до проведення земельних торгів включає:

 • виготовлення та затвердження у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою;

 • державну реєстрацію земельної ділянки;

 • державну реєстрацію речового права на земельну ділянку;

 • проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки;

 • встановлення стартової ціни продажу земельної ділянки державної та комунальної власності, яка не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки;

 • визначення дати проведення земельних торгів;


Як відбувається оцінка та розрахунок вартості землі?

Однією із складових підготовки є визначення стартової ціни продажу лота.
Отже, стартова ціна продажу земельної ділянки земель державної та комунальної власності не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Що потрібно враховувати при підготовці до аукціону?

Готуючись до участі в аукціоні з продажу землі в Україні, важливо перевірити, чи відповідає учасник визначеним Земельним кодексом України вимогам до особи, яка може набувати земельну ділянку або права на неї, чи були подані всі документи або відомості, які є обов’язковими для участі в торгах, чи надані точні відомості про учасника, щоб вони не розглядались як «неправдиві». Учасники, які не дотримались цих вимог, дискваліфікуються організатором в системі Prozorro.продажі, а їх гарантійні внески не повертаються та перераховуються оператором електронного майданчика на рахунки організатора земельних торгів.

У разі участі в аукціоні з продажу землі також необхідно враховувати, чи наявне у когось переважне право купівлі, адже не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

Про суб’єкта переважного права має бути зазначено в оголошенні про проведення земельних торгів, яке організатор земельних торгів публікує в електронній торговій системі Prozorro.Продажі.

Хто такий суб’єкт переважного права?

Суб’єкт переважного права має переважне право купити землю у власність у разі продажу через електронний аукціон за умови, що він виконав вимоги до учасника земельних торгів та погоджується на сплату рівної цінової пропозиції, що є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону. Також він може надати попередню згоду сплатити ціну продажу лота, що є рівною ціновій пропозиції учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією, що матиме значення у разі, якщо раптом той, хто запропонував найбільшу цінову пропозицію з певних причин таки не придбає цей лот.

Організатор земельних торгів зобов’язаний письмово повідомити суб’єкта переважного права про проведення торгів не пізніше, ніж за 30 календарних днів до дня їх проведення, а справжність підпису на повідомленні повинна бути засвідчена нотаріально. Зазначимо, що переважне право застосовується на аукціонах, організаторами яких є приватні особи.

Чи може держава продавати землю сільськогосподарського призначення через електронні аукціони?

Земельним кодексом України чітко визначено, що купити землю с/г призначення, що знаходиться в державній та комунальній власності, не можна. Такі землі виставлені виключно на аукціони з оренди. Тобто, якщо, наприклад, ви хочете купити с/г землю під садівництво, ви зможете це зробити, якщо організатор - приватна особа.Поширені запитання

🔎 Де можна побачити повний перелік лотів, які виставлені на продаж?

📌 На сайті ТОВ "Ю.БІЗ" – ubiz.ua представлений повний перелік лотів ProZorro.продажі

📁 Які категорії товарів можна придбати на сайті ubiz.ua?

☎ Як взяти участь у торгах?

✅ Ви можете звернутися до наших менеджерів за телефонною консультацією: