Отримуйте інформацію першими!

Створіть власну підписку в Prozorro.sale та отримуйте інформацію в телеграм на вашому смартфоні або комп'ютері!

Підписатись

Як купити земельну ділянку в м.Черкаси через систему Прозорро.Продажі?

Купити ділянку в м.Черкаси, стало можливим після початку земельної реформи, яка стартувала з липня 2021 року.

Земельна реформа проводиться в 2 етапи: 

Етап 1. Розпочато з 1 липня 2021 року, основні умови які були визначені чинним законодавством України (а саме, Земельним кодексом та ПКМУ №1013) та мав певні обмеження:

 • ЗАБОРОНА продажу земель сільськогосподарського призначення, що належать до державної та комунальної власності;

 • Купівля-продаж або відчуження в інший спосіб земель сільськогосподарського призначення на користь юридичних осіб;

 • Набуття у власність земельних ділянок сільськогосподарського призначення для фізичних осіб, що є громадянами України, не має перевищувати більше ніж 100 гектарів. Зазначене обмеження, не розповсюджується на земельні ділянки, які були набуті у власність до набрання чинності нового порядку.

Етап 2. Розпочато з 1 січня 2024 року. Ось, які ключові зміни відбулися на другому етапі земельної реформи:

 • Дозволяється купівля-продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення юридичним особам, але їх учасниками мають бути тільки громадяни України;

 • Юридичні особи можуть набувати у власність не більше 10 000 тисяч гектарів землі;

Земельна ділянка в м.Черкаси, яка знаходиться в комунальній або державній власності, може продаватись або передаватись в оренду лише через систему Прозорро.Продажі на умовах, які визначені чинним законодавством України.

Яка вартість 1 гектару землі в м.Черкаси?

Отже, перед покупкою земельної ділянки варто дізнатись про вартість 1 га землі в Черкаській області та м.Черкаси, а також про особливості грунтів. Це важливо, якщо ви плануєте займатись вирощуванням зернових культур або овочів та фруктів.

На Правобережжі Черкащини в основній своїй масі переважають чорноземи. На Лівобережжі поширені дерново-глеєві, могутні лучні і дерново-підзолисті ґрунти (ці типи ґрунтів мають низьку родючість, в сільському господарстві використовуються переважно для посіву кормових та технічних культур).

Черкащина вирізняється серед інших областей високим рівнем виробництва зерна, соняшнику, овочів і картоплі. В 2023 році, аграрії Черкащини перерієнтовуються враховуючі нові виклики часу та ринку.
Тому, з 2023 року на Черкащині почали вирощувати лохину, персики, виноград, цибулю та кавуни.

Середня ціна за 1 га землі в Черкаській області згідно з даними анлітики системи Прозорро.Продажі складає 222,99 тисяч за 1 га землі.


Які дії необхідно виконати, щоб купити земельну ділянку в м.Черкаси або Черкаській області?

1. Реєстрація на майданчику Ubiz.ua

Купити ділянку в м.Черкаси, можливо тільки зареєстрованим користувачам. Отже, почніть свій шлях до власної земельної ділянки, зареєструвавшись на офіційному майданчику Ubiz.ua. Простий процес реєстрації відкриє доступ до актуальних лотів. 

2. Вибір цікавого лоту

Переглядайте доступні аукціони: оцінюйте виставлені на продаж земельні ділянки в м.Черкаси. Ознайомтеся із деталями кожного лоту. Технічна документація, фотографії та призначення землі - все це ви знайдете у профайлі лота.

3. Подача пропозиції через особистий кабінет

Подайте свою пропозицію через особистий кабінет на Ubiz.ua, сплативши реєстраційний та гарантійний внески. 

4. Підготовка документів та підписання за допомогою КЕП

Отримайте перелік необхідних документів від вашого персонального менеджера на Ubiz.ua та підготуйте їх, використовуючи кваліфікований електронний підпис (КЕП).

5. Участь в електронному аукціоні

Беріть участь в електронному аукціоні в режимі реального часу. Зробіть свої ставки та станьте переможцем, отримавши найвигіднішу цінову пропозицію.

6. Підписання договору та завершення угоди:

Після визначення переможця системою, підпишіть протокол аукціону та сплатіть кошти за земельну ділянку. Останній етап - нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу. 


Поширені запитання:
Як купити пай в м.Черкаси або Черкаська область?

 Доволі часто в оголошеннях Ви могли бачити: “Купити/Продати пай Черкаська область”. 

Отже, Що таке пай?

Пай - це право на умовну земельну частку в гектарах з відповідною грошовою оцінкою без виділення у загальному масиві земель. Поняття "земельна частка (пай) " безпосередньо пов'язане з паюванням земель сільськогосподарського призначення, що належали власникам на праві колективної власності.

Після земельної реформи та формування прозорого ринку продажі землі громадяни України, які мають у приватній власності земельні ресурси, мають право реалізувати свої паї (земельні ділянки).

Існують два способи передбачені законодавством:

 • через договір купівлі-продажу з покупцем (наприклад, це земельна ділянка в м.Черкаси, яка продається без посередників);

 • через електронні онлайн-аукціони системи Прозорро.Продажі;


Хто виступає суб’єктом переважного права в земельних торгах?

 Суб’єкт переважного права має переважне право купити землю у власність у разі продажу через електронний аукціон за умови, що він виконав вимоги до учасника земельних торгів та погоджується на сплату рівної цінової пропозиції, що є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону. Також він може надати попередню згоду сплатити ціну продажу лота, що є рівною ціновій пропозиції учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією, що матиме значення у разі, якщо раптом той, хто запропонував найбільшу цінову пропозицію з певних причин таки не придбає цей лот.

Організатор земельних торгів зобов’язаний письмово повідомити суб’єкта переважного права про проведення торгів не пізніше, ніж за 30 календарних днів до дня їх проведення, а справжність підпису на повідомленні повинна бути засвідчена нотаріально. Зазначимо, що переважне право застосовується на аукціонах, організаторами яких є приватні особи.

Як має бути підготована виставлена на продаж земельна ділянка в м.Черкаси?

Купити земельну ділянку в м.Черкаси, яку планують виставити на продаж, повинна мати бов’язковий перелік документів, без яких проведення аукціону неможливе. Отже, це:

 • виготовлення та затвердження у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою;
 • державну реєстрацію земельної ділянки;
 • державну реєстрацію речового права на земельну ділянку;
 • проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки;
 • встановлення стартової ціни продажу земельної ділянки державної та комунальної власності, яка не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки;
 • визначення дати проведення земельних торгів.


Хто має право здійснювати продаж землі в м.Черкаси?

 Землю несільськогосподарського призначення (наприклад, це може бути земельна ділянка під забудову в м.Черкаси) в Прозорро.Продажі можуть продавати:

 • органи місцевого самоврядування:територіальні громади; 
 • сільські, селищні, міські ради; 
 • виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; 
 • районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ, міст.

 

Також, в системі Прозорро.Продажі ви можете купити й землю сільськогосподарського призначення приватної форми власності.

 Приватні особи мають право продавати будь-яку землю.

Поширені запитання

🔎 Де можна побачити повний перелік лотів, які виставлені на продаж?

📌 На сайті ТОВ "Ю.БІЗ" – ubiz.ua представлений повний перелік лотів ProZorro.продажі

📁 Які категорії товарів можна придбати на сайті ubiz.ua?

📌 Можна придбати товари з категорій:

☎ Як взяти участь у торгах?

✅ Ви можете звернутися до наших менеджерів за телефонною консультацією: