Отримуйте інформацію першими!

Створіть власну підписку в Prozorro.sale та отримуйте інформацію в телеграм на вашому смартфоні або комп'ютері!

Підписатись

Як купити земельну ділянку в м. Хмельницький через систему Прозорро.Продажі?

Купити земельну ділянку в м. Хмельницький стало можливим після зняття мораторію на продаж землі в 2021 році. Зазначимо, що мораторій стосується продажу земельних ділянок сільгосппризначення приватної форми власності.

Продаж в м. Хмельницькому земельних ділянок сільгосппризначення державної або комунальної форми власності, залишається забороненим. Але можуть передаватись/здаватись в оренду.

Здати в оренду земельні ділянки в м. Хмельницькому можливо тільки через систему Прозорро.Продажі (в основному, це стосується землі комунальної та державної власності). Землі приватної форми власності, також можна продавати та здавати в оренду через систему Прозорро.Продажі.

Для участі в онлайн-аукціонах оренди або продажу земельних ділянок в м. Хмельницькому, необхідно обрати авторизований майданчик системи Прозорро.Продажі.

Один з таких майданчиків є UBIZ. Це Ваш надійний партнер в сфері електронних аукціонів. За підсумками 2023 року, майданчик UBIZ здійснив супровід понад 700 учасників з продажу/оренди земельних ділянок.

 Хто має право здійснювати продаж землі в м. Хмельницький?

Землю несільськогосподарського призначення (наприклад, ви збираєтесь купити земельну ділянку під забудову в м. Хмельницький) в Прозорро.Продажі можуть продавати:

 • органи місцевого самоврядування:територіальні громади; 
 • сільські, селищні, міські ради; 
 • виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; 
 • районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ, міст.

Також, в системі Прозорро.Продажі є й земля сільськогосподарського призначення приватної форми власності.

 Приватні особи мають право продавати будь-яку землю.

Яка ціна землі в Хмельницькій області?

Хочете купити участок в м. Хмельницький? Середню вартість можга дізнатисб в системі Прозорро.Продажі (в аналітиці Prozorro.Sale).

Станом на кінець 2023 року середня ціна за гектар в Хмельницькій області або м. Хмельницький (наприклад, ділянка під забудову в м. Хмельницький).Поширені запитання:

Які зміни на продаж землі в м. Хмельницький відбудуться в 2024 році?

Від 1 січня 2024 року ринок землі має такі особливості:

 • юридичні особи мають право купувати землі сільськогосподарського призначення;

 • купувати можна лише приватні земельні ділянки загальною площею не більше 10 тисяч гектарів;

 • фізичні та юридичні особи не можуть мати у власності понад 10 тисяч гектарів.

Залишаються без змін такі норми:

 • продаж комунальної та державної землі заборонений;

 • іноземці не мають права ні продавати, ні купувати землю (в тому числі якщо вони є учасниками юридичних осіб, зареєстрованих в Україні);

 • мінімальна ціна купівлі сільськогосподарських земель має бути не нижче нормативної грошової оцінки;

 • переважне право на купівлю ділянки мають орендарі.

Чи має право держава здійснювати продаж земельних ділянок сільськогосподарського призначення в м. Хмельницький через електронні аукціони?

Земельним кодексом України чітко визначено, що купити землю СГ призначення, що знаходиться в державній та комунальній власності, не можна. Такі землі виставлені виключно на аукціони з оренди. Тобто, якщо, наприклад, ви хочете купити СГ землю під садівництво, ви зможете це зробити, якщо організатор - приватна особа.

При пошуку земельних ділянок, що виставляються на продаж приватними особами, зазвичай використовують наступні запити: куплю земельну ділянку в м. Хмельницькому або купить землю в м. Хмельницкий.

Як має бути підготована земельна ділянка до продажу в м. Хмельницький?

 

Щоб купити земельну ділянку в м. Хмельницький, яку планують виставити на продаж, необхідно перевірити обов’язковий перелік документів без яких проведення аукціону неможливе:

 •  виготовлення та затвердження у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою;
 • державну реєстрацію земельної ділянки;
 • державну реєстрацію речового права на земельну ділянку;
 • проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки;
 • встановлення стартової ціни продажу земельної ділянки державної та комунальної власності, яка не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки;
 • визначення дати проведення земельних торгів.

Як відбувається оцінка та розрахунок вартості на земельні ділянки у м. Хмельницький?

До прикладу, ви вирішили купити земельну ділянку під забудову у м. Хмельницький. 

Однією зі складових підготовки є визначення стартової ціни продажу лота (ціна 1 сотки землі у м. Хмельницький або Хмельницькій області).

Так, стартова ціна продажу земельної ділянки земель державної та комунальної власності у м. Хмельницький, не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Хто виступає суб’єктом переважного права в земельних торгах? 

Суб’єкт переважного права має переважне право купити землю у власність у разі продажу через електронний аукціон за умови, що він виконав вимоги до учасника земельних торгів та погоджується на сплату рівної цінової пропозиції, що є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону. Також він може надати попередню згоду сплатити ціну продажу лота, що є рівною ціновій пропозиції учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією, що матиме значення у разі, якщо раптом той, хто запропонував найбільшу цінову пропозицію з певних причин таки не придбає цей лот.

Організатор земельних торгів зобов’язаний письмово повідомити суб’єкта переважного права про проведення торгів не пізніше, ніж за 30 календарних днів до дня їх проведення, а справжність підпису на повідомленні повинна бути засвідчена нотаріально. Зазначимо, що переважне право застосовується на аукціонах, організаторами яких є приватні особи.

Щоб купити землю в м. Хмельницький, які аспекти потрібно враховувати при підготовці? 

 Для того, щоб купити земельну ділянку в м. Хмельницький, а точніше якісно підготуватись до покупки, слід перевірити, чи відповідає учасник визначеним Земельним кодексом України вимогам до особи, яка може набувати земельну ділянку або права на неї, чи були подані всі документи або відомості, які є обов’язковими для участі в торгах, чи надані точні відомості про учасника, щоб вони не розглядались як «неправдиві». Учасники, які не дотримались цих вимог, дискваліфікуються організатором в системі Prozorro.Продажі, а їх гарантійні внески не повертаються та перераховуються оператором електронного майданчика на рахунки організатора земельних торгів.

Оскільки реалізувати земельні ділянки в м. Хмельницький можливо лише через систему Прозорро.Продажі, також необхідно враховувати, чи наявне у когось переважне право купівлі, адже не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

Про суб’єкта переважного права має бути зазначено в оголошенні про проведення земельних торгів, яке організатор земельних торгів публікує в електронній торговій системі Prozorro.Продажі.

Поширені запитання

🔎 Де можна побачити повний перелік лотів, які виставлені на продаж?

📌 На сайті ТОВ "Ю.БІЗ" – ubiz.ua представлений повний перелік лотів ProZorro.продажі

📁 Які категорії товарів можна придбати на сайті ubiz.ua?

📌 Можна придбати товари з категорій:

☎ Як взяти участь у торгах?

✅ Ви можете звернутися до наших менеджерів за телефонною консультацією: