Отримуйте інформацію першими!

Створіть власну підписку в Prozorro.sale та отримуйте інформацію в телеграм на вашому смартфоні або комп'ютері!

Підписатись

Як купити землю під Києвом чи в м.Київ через систему Прозорро.Продажі на майданчику Ubiz?

Купити земельну ділянку державної або комунальної власності в м.Київ та Київській області стало можливим після зняття мораторію на продаж землі в 2021 році. Зробити це можна через авторизований майданчик Ubiz згідно з чинним законодавством.

Які дії необхідно виконати щоб придбати участок в м.Київ?

 •  Реєстрація на майданчику Ubiz

Купити земельну ділянку в м.Київ та на Київщині можливо тільки зареєстрованим користувачам. Отже, почніть свій шлях до купівлі власної земельної ділянки, зареєструвавшись на офіційному майданчику Ubiz.ua. Простий процес реєстрації відкриє доступ до всіх актуальних лотів у Києві та Київській області.

 • Вибір цікавого лоту

Переглядайте доступні земельні аукціони, вивчайте та аналізуйте лоти, виставлені на продаж (земельна ділянка в м.Київ або Київській області). Технічна документація, фотографії та призначення землі - все це ви знайдете на сторінці лота.

 • Подача пропозиції через особистий кабінет

Подайте свою пропозицію через особистий кабінет на Ubiz.ua, сплативши реєстраційний та гарантійний внески (так ви зможете купити участок у Київській області).

 • Підготовка документів та підписання за допомогою КЕП

Отримайте перелік необхідних документів від вашого персонального менеджера на Ubiz.ua та підготуйте їх, використовуючи кваліфікований електронний підпис (КЕП).

 • Участь в електронному аукціоні

Беріть участь в електронному аукціоні в режимі реального часу. Зробіть свої ставки та станьте переможцем, отримавши найвигіднішу цінову пропозицію.

 • Підписання договору та завершення угоди

Після визначення переможця системою підпишіть протокол аукціону та сплатіть кошти за земельну ділянку. Останній етап - нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу. 

Яку земельну ділянку в м.Київ чи Київській області можна придбати на онлайн-аукціоні?

В основному купити земельну ділянку в Київській області та м.Київ можна під забудову і на це є причини:

 1. Згідно з діючим законодавством, землі державної та комунальної власності сільськогосподарського призначення ЗАБОРОНЕНО ВИСТАВЛЯТИ НА ПРОДАЖ!

 2. Продавати землю СГ призначення, можуть фізичні особи (власники таких земельних ділянок), вони можуть обирати будь-яку платформу для продажу.

 3. Також, землі СГ призначення можуть продавати приватні та державні виконавці. Мова йде про земельні ділянки, які були вилучені в рамках виконавчого провадження та мають бути реалізовані через онлайн-аукціони в системі Прозорро.Продажі.

Купити земельну ділянку в м.Київ можна з наступним призначенням:


 • для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд;

 • Земля житлової та громадської забудови;

 • для будівництва, експлуатації та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд і т.д.;


Можемо зазначити, що купить землю в Київській області буде дешевше. Також, можна купити участок під Києвом сільськогосподарського призначення від приватних власників. Такий різновид земельних ділянок буде цікавим для аграріїв та фермерських господарств.

Земля на Київщині (Київська область) є досить родючою, адже на цій території переважають чорноземи, що буде ідеальним місцем для вирощування зернових та овочевих культур.

Станом на 2024 рік, на території Київщини досить велика кількість сімейних фермерських господарств, які займаються вирощуванням досить нетипових культур, таких як мікрогрін, їстівні декоративні квіти, екзотичні гриби (трюфель, шиїтаке, ерінги і тд).

Також, в області розвинене тваринництво, серед яких є фермерське господарство з вирощування прісноводних креветок.

Придбана вами земельна ділянка (Київська область) може стати втіленням найсміливіших мрій в сфері сільського/фермерського господарства.

Яка середня вартість 1 гектару землі в Київській області?

За даними публічної аналітики системи Прозорро.Продажі, середня ціна за 1 гектар землі складає - 245,35 тис грн. (рис.1) Земля сільськогосподарського призначення - 192,29 тис грн. (рис.2) 

Найпоширеніші питання: 

Як має бути підготовлена земельна ділянка в м.Київ до продажу?

Підготовка земельних ділянок у м.Київ та області до проведення земельних торгів включає:

· виготовлення та затвердження у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою;

· державну реєстрацію земельної ділянки;

· державну реєстрацію речового права на земельну ділянку;

· проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки;

· встановлення стартової ціни продажу земельної ділянки державної та комунальної власності, яка не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки;

· визначення дати проведення земельних торгів.

Хто виступає продавцем земельних ділянок в м.Києві та Київській області?

 Землю несільськогосподарського призначення (наприклад, це можу бути земельна ділянка під забудову в м.Київ) в 

Прозорро.Продажі можуть продавати:

- органи місцевого самоврядування:територіальні громади;
- сільські, селищні, міські ради; 

- виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; 

- районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ, міст.

 Також, в системі Прозорро.Продажі ви можете купити й землю сільськогосподарського призначення приватної форми власності.

 Приватні особи мають право продавати будь-яку землю.

Хто такий суб’єкт переважного права?

Суб’єкт переважного права має переважне право купити землю у власність у разі продажу через електронний аукціон за умови, що він виконав вимоги до учасника земельних торгів та погоджується на сплату рівної цінової пропозиції, що є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону. Також він може надати попередню згоду сплатити ціну продажу лота, що є рівною ціновій пропозиції учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією, що матиме значення у разі, якщо раптом той, хто запропонував найбільшу цінову пропозицію з певних причин таки не придбає цей лот.

Організатор земельних торгів зобов’язаний письмово повідомити суб’єкта переважного права про проведення торгів не пізніше, ніж за 30 календарних днів до дня їх проведення, а справжність підпису на повідомленні повинна бути засвідчена нотаріально. Зазначимо, що переважне право застосовується на аукціонах, організаторами яких є приватні особи.

Як купити пай в Києві та Київській області?

 Доволі часто в оголошеннях Ви могли бачити: “Купити/Продати пай Київська область”. 

Отже, Що таке пай?

Пай - це право на умовну земельну частку в гектарах з відповідною грошовою оцінкою без виділення у загальному масиві земель. Поняття "земельна частка (пай) " безпосередньо пов'язане з паюванням земель сільськогосподарського призначення, що належали власникам на праві колективної власності.

Після земельної реформи та формування прозорого ринку продажів землі, громадяни України, які мають у приватній власності земельні ресурси, можуть реалізувати свої паї (земельні ділянки).

Існують два способи передбачені законодавством:

 • через договір купівлі-продажу з покупцем (це та земельна ділянка в м.Київ, яка продається без посередників);

 • через електронні онлайн-аукціони системи Прозорро.Продажі;

Купити участок (в м. Київ) або купити земельну ділянку (в Київська область) швидко, а головне легко можна з надійним партнером в сфері онлайн-аукціонів UBIZ.Поширені запитання

🔎 Де можна побачити повний перелік лотів, які виставлені на продаж?

📌 На сайті ТОВ "Ю.БІЗ" – ubiz.ua представлений повний перелік лотів ProZorro.продажі

📁 Які категорії товарів можна придбати на сайті ubiz.ua?

☎ Як взяти участь у торгах?

✅ Ви можете звернутися до наших менеджерів за телефонною консультацією: