Отримуйте інформацію першими!

Створіть власну підписку в Prozorro.sale та отримуйте інформацію в телеграм на вашому смартфоні або комп'ютері!

Підписатись

Продаж землі у Львові та Львівській області через електронні аукціони на Ubiz.ua

У пошуках земельних володінь? Дачні ділянки, с/г земля, земля під забудову тощо. Усі на Ubiz.ua!

У 2021 році був знятий мораторій на продаж сільськогосподарської землі. З цього часу приватні особи отримали право продавати та купувати землі сільськогосподарського призначення. Тому, якщо ви вирішили: куплю землю с/г призначення у Львівській області, знайте, що маєте на це право! Окрім цього, в Україні зʼявилась можливість продажу несільськогосподарської землі державної та комунальної власності.

Так, наприклад, ваше рідне місто - Львів і ви хочете здійснити тут покупку землі під забудову чи з іншою комерційною метою, а ця земля належить державі чи є комунальною власністю. Наразі вона реалізується на електронних аукціонах через систему Прозорро.Продажі.

Ubiz.ua – акредитований маркетплейс системи Прозорро.Продажі, який за час функціонування ринку землі реалізував лотів на понад 112 мільйонів гривень.

Без посередників, зручно, оперативно та прозоро!

Львів та Львівська область: як купити державні земельні ділянки через систему Прозорро.Продажі


Купити землю (Львів, Львівська область) можна через систему Прозорро.Продажі.
Що потрібно потенційному покупцю, щоб взяти участь в аукціоні та купити землю:

 1. Зареєструйтесь на Ubiz.ua та пройдіть модерацію;
 2. Оберіть земельну ділянку Львівській області чи Львові на сайті Ubiz.ua. Ознайомтесь з інформацією, що вказана в лоті, а саме: з технічною документацією, призначенням земельної ділянки, можливими обмеженнями використання, фото та іншою інформацією;
 3. Подайте цінову пропозицію через особистий кабінет на майданчику Ubiz.uа, сплативши реєстраційний та гарантійний внески до аукціону;
 4. Підготуйте документи відповідно до переліку, що буде надано вашим персональним менеджером Ubiz.ua та підпишіть за допомогою КЕП (кваліфікований електронний підпис);
 5. Після підтвердження пропозиції оператором, ви зможете взяти участь в аукціоні з продажу земельних ділянок, наприклад, у м. Самбір. Аукціони відбуваються в режимі реального часу. Класичний англійський аукціон складається з трьох раундів, в кожному раунді учасникам надається можливість зробити ставку.
 6. Переможця аукціону з продажу з система визначає автоматично на основі найвищої цінової пропозиції.

Розкриття інформації про учасників відбувається після завершення аукціону та визначення переможця системою. Після аукціону переможець підписує протокол аукціону, сплачує кошти за земельну ділянку та покриває витрати, які були здійснені на підготовку земельної ділянки до продажу. Останній крок – нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу земельної ділянки.

Після підписання договору, продавець завантажує його в систему та звершує торги.

У випадку, коли переможець відмовляється від підписання протоколу, договору або у визначені строки не сплатив ціну за лот, продавець має право дискваліфікувати такого учасника. У випадку дискваліфікації, право покупки переходить до учасника який надав наступну за величиною цінову пропозицію.

Але, якщо другий учасник після завершення аукціону відмовився від очікування та забрав свій гарантійний внесок, система переводить аукціон в статус «Аукціон не відбувся».

Яка середня ціна на продаж землі у Львівській області у порівнянні з іншими регіонами

Хочете купити пай у Львівській області, дачну ділянку біля Львова чи землю у Львові? Попит формує ціну, а отже ось середня вартість станом на 2023 рік у порівнянні з іншими регіонами:


Область

Вартість, га

1

Вінницька область

971,52 тис

2

Волинська область

3,78 млн

3

Дніпропетровська область

3,06 млн

4

Житомирська область

1,75 млн

5

Закарпатська область

3,01 млн

6

Івано-Франківська область

883, 14 тис

7

Київська область

507,62

8

Кіровоградська область

6,64 млн

9

Львівська область

6,26 млн

10

Полтавська область

4,74 млн

11

Рівненська область

2,62 млн

12

Тернопільська область

1,97 млн

13

Хмельницька область

918,47 тис

14

Черкаська область

15,37 млн

15

Чернівецька область

18,41 млн

16

Чернігівська область

480,77 тис

Поширені питання

Хто виступає продавцем земельних ділянок у Львові та Львівській області?

Продавцем землі несільськогосподарського призначення в системі Прозорро.Продажі можуть бути органи місцевого самоврядування. Наприклад:

 • Територіальні громади;

 • Сільські, селищні, міські ради;

 • Виконавчі органи сільської, селищної, міської ради;

 • Районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ, міст;

Також, в системі Прозорро.Продажі є можливість купити землю сільськогосподарського призначення приватної форми власності.

Приватні особи, на відміну від державних та комунальних власників, мають право продавати землю будь-якого типу призначення, у т.ч. і сільськогосподарського.

Як продавець має підготувати земельну ділянку до продажу у Львові чи Львівській області?

Підготовка земельних ділянок у Львові та області до проведення земельних торгів включає:

 • виготовлення та затвердження у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою;

 • державну реєстрацію земельної ділянки;

 • державну реєстрацію речового права на земельну ділянку;

 • проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки;

 • встановлення стартової ціни продажу земельної ділянки державної та комунальної власності, яка не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки;

 • визначення дати проведення земельних торгів.

Як відбувається оцінка та розрахунок вартості землі у Львові та Львівській області?

Прикладом, ви вирішили купити земельну ділянку біля Львова чи загалом у Львівській області.

Однією із складових підготовки є визначення стартової ціни продажу лота (ціна 1 сотки землі у Львівській області).
Зазначимо, що стартова ціна продажу земельної ділянки земель державної та комунальної власності у Львові чи Львівській області не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Що потрібно враховувати при підготовці до аукціону з продажу землі у Львові та Львівській області?

Готуючись до участі в аукціоні з продажу землі у Львові та Львівській області, рекомендуємо перевірити, чи відповідає учасник визначеним Земельним кодексом України вимогам до особи, яка може набувати земельну ділянку або права на неї, чи були подані всі документи або відомості, які є обов’язковими для участі в торгах, чи надані точні відомості про учасника, щоб вони не розглядались як «неправдиві». Учасники, які не дотримались цих вимог, дискваліфікуються організатором в системі Prozorro.продажі, а їх гарантійні внески не повертаються та перераховуються оператором електронного майданчика на рахунки організатора земельних торгів.

У разі участі в аукціоні з продажу землі у Львові також необхідно враховувати, чи наявне у когось переважне право купівлі, адже не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

Про суб’єкта переважного права має бути зазначено в оголошенні про проведення земельних торгів, яке організатор земельних торгів публікує в електронній торговій системі Prozorro.Продажі.

Чи може продаватися земельна ділянка сільськогосподарського призначення біля Львова та загалом у Львівській області через електронні аукціони, якщо ця земля належить державі?

Земельним кодексом України чітко визначено, що купити землю с/г призначення, що знаходиться в державній та комунальній власності, не можна. Такі землі виставлені виключно на аукціони з оренди. Тобто, якщо, наприклад, ви хочете купити с/г землю під садівництво, ви зможете це зробити, якщо організатор - приватна особа.

Хто такий суб’єкт переважного права?

Суб’єкт переважного права має переважне право купити землю у власність у разі продажу через електронний аукціон за умови, що він виконав вимоги до учасника земельних торгів та погоджується на сплату рівної цінової пропозиції, що є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону. Також він може надати попередню згоду сплатити ціну продажу лота, що є рівною ціновій пропозиції учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією, що матиме значення у разі, якщо раптом той, хто запропонував найбільшу цінову пропозицію з певних причин таки не придбає цей лот.

Організатор земельних торгів зобов’язаний письмово повідомити суб’єкта переважного права про проведення торгів не пізніше, ніж за 30 календарних днів до дня їх проведення, а справжність підпису на повідомленні повинна бути засвідчена нотаріально. Зазначимо, що переважне право застосовується на аукціонах, організаторами яких є приватні особи.Поширені запитання

🔎 Де можна побачити повний перелік лотів, які виставлені на продаж?

📌 На сайті ТОВ "Ю.БІЗ" – ubiz.ua представлений повний перелік лотів ProZorro.продажі

📁 Які категорії товарів можна придбати на сайті ubiz.ua?

📌 Можна придбати товари з категорій:

☎ Як взяти участь у торгах?

✅ Ви можете звернутися до наших менеджерів за телефонною консультацією: