Отримуйте інформацію першими!

Створіть власну підписку в Prozorro.sale та отримуйте інформацію в телеграм на вашому смартфоні або комп'ютері!

Підписатись

Як купити земельну ділянку в м. Житомир на майданчику UBIZ - офіційного партнера системи Прозорро.Продажі?

Купити ділянку в м. Житомир стало можливим після відкриття ринку землі в 2021 році. Це відбулось після скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення.

Але в законі зазначені деякі обмеження. Якщо земельна ділянка в м. Житомир належить до комунальної або державної форми власності та має сільськогосподарське призначення, таку ділянку не можна виставляти на торги. Органи місцевого самоврядування можуть тільки здавати ділянки СГ призначення в оренду.

Продати або купити земельну ділянку в м. Житомир, можливо через акредитований майданчик системи Прозорро.Продажі - UBIZ.


Для того щоб купити землю в м. Житомир, необхідно виконати наступні дії на майданчику UBIZ

1. Реєстрація на майданчику Ubiz.ua

Купити землю м. Житомир можливо тільки зареєстрованим користувачам. Отже, почніть свій шлях до власної земельної ділянки, зареєструвавшись на офіційному майданчику Ubiz.ua. Простий процес реєстрації відкриє доступ до усіх актуальних лотів у м. Житомир та Житомирській області.

2. Вибір цікавого лоту

Переглядайте доступні аукціони виставлені на продаж земельних ділянок м.Житомир та ознайомтеся із деталями кожного лоту. Технічна документація, фотографії та призначення землі - все це ви знайдете на сторінці лота.

3. Подача пропозиції через особистий кабінет

Подайте свою пропозицію через особистий кабінет на Ubiz.ua, сплативши реєстраційний та гарантійний внески. 

4. Підготовка документів та підписання за допомогою КЕП

Отримайте перелік необхідних документів від вашого персонального менеджера на Ubiz.ua та підготуйте їх, використовуючи кваліфікований електронний підпис (КЕП).

5. Участь в електронному аукціоні

Беріть участь в електронному аукціоні в режимі реального часу. Зробіть свої ставки та станьте переможцем, отримавши найвигіднішу цінову пропозицію.

6. Підписання договору та завершення угоди

Після визначення переможця системою, підпишіть протокол аукціону та сплатіть кошти за земельну ділянку. Останній етап - нотаріальне оформлення договору купівлі-продажу. 

Скільки коштує земельна ділянка в м. Житомир?

Середня ціна за 1 гектар землі в м. Житомир або Житомирській області - 137,48 тис грн.Зазначимо, що середня ціна вказана за продаж земельних ділянок, в основному несільськогосподарського призначення.

Поширені питання 

Хто є організатором аукціону на продаж земельних ділянок в м. Житомир?

Землю несільськогосподарського призначення в Прозорро.Продажі можуть продавати органи місцевого самоврядування:територіальні громади; сільські, селищні, міські ради; виконавчі органи сільської, селищної, міської ради; районні та обласні ради, що представляють спільні інтереси територіальних громад, сіл, селищ, міст.

Також, в системі Прозорро.Продажі ви можете купити і землю сільськогосподарського призначення приватної форми власності.

Приватні особи мають право продавати будь-яку землю.

Як має бути підготовлена земельна ділянка в м. Житомир до продажу?

Інформація про земельну ділянку в м. Житомир, яку продавець готує до продажу, має містити у такі дані: 

  • виготовлення та затвердження у встановленому законодавством порядку документації із землеустрою;
  •  державну реєстрацію земельної ділянки;
  •  державну реєстрацію речового права на земельну ділянку;
  • експертну грошову оцінку земельної ділянки;
  • стартову ціну продажу земельної ділянки державної та комунальної власності, яка не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки;
  • дату проведення земельних торгів.

Як відбувається оцінка та розрахунок вартості земельної ділянки в м. Житомир?

Прикладом, ви вирішили купити участок в м. Житомир або в Житомирській області.

Однією зі складових підготовки є визначення стартової ціни продажу лота (ціна 1 сотки землі у Житомирській області).
Так, стартова ціна продажу земельної ділянки земель державної та комунальної власності у Житомирі або Житомирській області не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Що потрібно враховувати при підготовці до аукціону з продажу земельної ділянки в м. Житомир?

Щоб купити земельну ділянку в м. Житомир, слід підготуватися та перевірити, чи відповідає учасник визначеним Земельним кодексом України вимогам до особи, яка може набувати земельну ділянку або права на неї, чи були подані всі документи або відомості, які є обов’язковими для участі в торгах, чи надані точні відомості про учасника, щоб вони не розглядались як «неправдиві». Учасники, які не дотримались цих вимог, дискваліфікуються організатором в системі Prozorro.продажі, а їх гарантійні внески не повертаються та перераховуються оператором електронного майданчика на рахунки організатора земельних торгів.

У разі участі в аукціоні з продажу землі також необхідно враховувати, чи наявне у когось переважне право купівлі, адже не допускається відчуження орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди орендаря.

Про суб’єкта переважного права має бути зазначено в оголошенні про проведення земельних торгів, яке організатор земельних торгів публікує в електронній торговій системі Prozorro.Продажі.

Хто такий суб’єкт переважного права?

Суб’єкт переважного права має переважне право купити землю у власність у разі продажу через електронний аукціон за умови, що він виконав вимоги до учасника земельних торгів та погоджується на сплату рівної цінової пропозиції, що є найбільшою із запропонованих учасниками аукціону. Також він може надати попередню згоду сплатити ціну продажу лота, що є рівною ціновій пропозиції учасника з наступною за величиною ціновою пропозицією, що матиме значення у разі, якщо раптом той, хто запропонував найбільшу цінову пропозицію з певних причин таки не придбає цей лот.

Організатор земельних торгів зобов’язаний письмово повідомити суб’єкта переважного права про проведення торгів не пізніше, ніж за 30 календарних днів до дня їх проведення, а справжність підпису на повідомленні повинна бути засвідчена нотаріально. Зазначимо, що переважне право застосовується на аукціонах, організаторами яких є приватні особи.

Поширені запитання

🔎 Де можна побачити повний перелік лотів, які виставлені на продаж?

📌 На сайті ТОВ "Ю.БІЗ" – ubiz.ua представлений повний перелік лотів ProZorro.продажі

📁 Які категорії товарів можна придбати на сайті ubiz.ua?

📌 Можна придбати товари з категорій:

☎ Як взяти участь у торгах?

✅ Ви можете звернутися до наших менеджерів за телефонною консультацією: