Отримуйте інформацію першими!

Створіть власну підписку в Prozorro.sale та отримуйте інформацію в телеграм на вашому смартфоні або комп'ютері!

Підписатись

Аукціони з оренди землі на Ubiz.ua: вигідно, зручно, прозоро

Оренда землі – це тимчасове користування та платне володіння певною земельною ділянкою на умовах договору. 

З метою забезпечення прозорості угод аукціони з продажу права оренди землі відбуваються на акредитованих в системі Prozorro.Продажі майданчиках. Зокрема, на Ubiz.ua. Особлива увага приділяється земельним ділянкам сільськогосподарського призначення, які знаходяться у державній та комунальній власності.

Оренда землі сільськогосподарського призначення через систему Prozorro.Продажі була запущена у 2018 році. У 2021 році набрав чинності закон № 552-IX, що легалізує можливість продажу та оренди земель сільськогосподарського призначення. Його ухвалення можна вважати історичним моментом, оскільки протягом майже двох десятиліть продаж та оренда сільськогосподарської землі були під забороною.

Оренда землі для ведення фермерського господарства на Ubiz.ua

З моменту запуску аукціонів з оренди землі сільськогосподарського призначення (що знаходиться у т.ч. за межами населеного пункту) маркетплейс аукціонів Ubiz.ua став одним з лідерів з успішних продажів.

Так, зокрема було проведено майже 8 тисяч аукціонів, у яких взяло участь 3,65 тисяч учасників. В результаті, через наш майданчик було передано в оренду понад 219 га земель сільськогосподарського призначення.

Яка вартість оренди землі в Україні

Багато з вас задавались питанням: а скільки коштує оренда землі через аукціон? 

За нашими даними середня ціна оренди землі сільськогосподарського призначення у 2023 році по регіонах:


 

Область

Вартість, га

1

Вінницька область

18,28 тис.

2

Волинська область

4,65 тис.

3

Дніпропетровська область

9,63 тис.

4

Донецька область

4,60 тис.

5

Житомирська область

7,13 тис.

6

Закарпатська область

2,59 тис.

7

Запорізька область

7,67 тис.

8

Івано-Франківська область

12,02 тис.

9

Київська область

1,23 тис.

10

Кіровоградська область

13,49 тис.

11

Луганська область

3,85 тис.

12

Львівська область

7,58 тис.

13

Миколаївська область

6,04 тис.

14

Одеська область

667,00

15

Полтавська область

13,56 тис.

16

Рівненська область

6,91 тис.

17

Сумська область

9,26 тис.

18

Тернопільська область

1,43 тис.

19

Харківська область

9,83 тис.

20

Херсонська область

5,04 тис.

21

Хмельницька область

10,80 тис.

22

Черкаська область

11,77 тис.

23

Чернівецька область

11,07 тис.

24

Чернігівська область

8,12 тис.


Як взяти участь в аукціоні Prozorro.Продажі з оренди землі

Оренда землі через систему Прозорро.Продажі виконується за аналогічними правилами, як і інші торги на цій платформі:

  • Зареєстрований учасник обирає певну земельну ділянку із каталогу лотів. У додатковій інформації про об'єкт вказується його кадастровий номер, що дозволяє детально ознайомитися з характеристиками та правами власності на порталі публічної кадастрової карти України.

  • Далі орендар реєструється або авторизується в особистому кабінеті на сайті Ubiz.UA

  • Вносить реєстраційний та гарантійний внески та подає заяву на участь разом з документами, підписаними кваліфікованим електронним підписом.

  • Далі користувач бере участь в онлайн аукціоні, який відбувається за встановленими правилами електронних торгів. Аукціон складається з трьох раундів, під час яких кожен учасник може подати нову пропозицію.

  • Переможець визначається на основі максимально запропонованої ціни за лот.

Повна інформація про всіх учасників аукціону стає відомою після закінчення торгів та оголошення переможця. Передача земельної ділянки в оренду відбувається після укладання відповідної угоди та здійснення оплати. Лише тоді аукціон вважається повністю завершеним. У випадку виявлення порушень умов або процедур торгів, аукціон може бути визнаний таким, що не відбувся, і лот буде повторно виставлено на прозорий аукціон з оренди землі.

Поширені питання

Хто виступає орендодавцем на аукціонах з продажу права оренди земельної ділянки?

Орендодавцями земельних ділянок можуть бути фізичні та юридичні особи, які мають право власності на земельні ділянки, або особи, які ними уповноважені. Це можуть бути:

  1. Громадяни та юридичні особи, які мають право власності на земельні ділянки у т.ч. комунальну власність (сільські, селищні, міські ради в межах їх повноважень, визначених законом).

  2. Громадяни та юридичні особи, які мають спільну власність на земельні ділянки, включаючи територіальні громади (районні, обласні ради та Верховна Рада Автономної Республіки Крим в межах їх повноважень, визначених законом).

  3. Органи виконавчої влади, які утримують земельні ділянки у державній власності та передають їх у власність або користування відповідно до закону.

  4. Особи, які управляють земельною ділянкою, яка є частиною спадщини, у випадку відсутності спадкоємців за заповітом і відмови від спадщини або її неприйняття після спливу шести місяців з дня відкриття спадщини, а також у випадку усунення спадкоємців від права на спадкування.

Хто може бути орендарем земельної ділянки?

Орендарями земельних ділянок можуть бути:

а) Органи державної влади: районні, обласні, міські управління земельних ресурсів та адміністрації Київської та Севастопольської міських рад у межах встановлених законом повноважень;

б) Місцеве самоврядування: сільські, селищні, міські, районні та обласні ради, а також Верховна Рада Автономної Республіки Крим у межах визначених законом компетенцій;

в) Фізичні та юридичні особи, а також міжнародні структури та іноземні представництва.

Ці органи та особи мають право на оренду земельних ділянок на умовах, визначених законодавством.

Що треба знати про право на оренду землі?

Орендарі отримують право на користування земельною ділянкою відповідно до Земельного кодексу України.

Якщо оренда земельної ділянки відбувається через конкурентні торги, то основою для укладення орендного договору є результати цих торгів. Не плутати: аукціон на право оренди земельної ділянки - це не тендер на оренду землі.

Протягом п’яти робочих днів з дня підписання договору за результатами проведення земельних торгів переможець сплачує на рахунки, зазначені в оголошенні про проведення земельних торгів, ціну продажу лота (якщо інше не визначено договором оренди земельної ділянки, що міститься в оголошенні про проведення земельних торгів та який був підписаний за результатами земельних торгів) та витрати (видатки), здійснені на підготовку лота до продажу у сумі, зазначеній в оголошенні про проведення земельних торгів.

Якщо на ділянці, що виставляється на аукціон з оренди, є водойма?

Якщо на земельні торги виставляється право оренди земельної ділянки в комплексі з розташованим на ній водним об’єктом, в оголошенні про проведення земельних торгів за рішенням організатора зазначається також інформація про такий водний об’єкт, наявність паспорта водного об’єкта, умови використання водного об’єкта, площа, розмір плати за надані в оренду водні об’єкти. До матеріалів лота долучається паспорт водного об’єкта та розрахунок орендної плати за водний об’єкт.

Який відсоток бере електронний майданчик з продажу прав оренди земельної ділянки?

Розмір винагороди оператора електронного майданчика визначається у відсотках ціни продажу лота з урахуванням податку на додану вартість та становить 5 відсотків ціни продажу земельної ділянки (у разі продажу земельної ділянки чи прав емфітевзису, суперфіцію) або річної орендної плати, але не може перевищувати суму гарантійного внеску.

Який термін дії договору оренди землі?

Термін дії угоди оренди земельної ділянки формується на основі взаємної згоди сторін, проте не може бути більшим за 50 років. Дата завершення угоди оренди розраховується від дати її укладення. Право на оренду земельної ділянки виникає з моменту його державної реєстрації.

Хто платитиме податок на землю: орендар чи орендодавець?

Платники податків на землю – землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди.Поширені запитання

🔎 Де можна побачити повний перелік лотів, які виставлені на продаж?

📌 На сайті ТОВ "Ю.БІЗ" – ubiz.ua представлений повний перелік лотів ProZorro.продажі

📁 Які категорії товарів можна придбати на сайті ubiz.ua?

☎ Як взяти участь у торгах?

✅ Ви можете звернутися до наших менеджерів за телефонною консультацією: