404 353,81 грн без ПДВ
Прийняття заяв на участь
до 16:35, 31 січ. 2025
2 858 389,33 грн без ПДВ
Прийняття заяв на участь
до 20:00, 30 січ. 2025
Шукаєте Аукціони для типу Продаж об'єктів малої приватизації?
На сайті ЮБІЗ - PROZORRO можна брати участь в аукціонах по найприйнятнішій ціні в категоріях: Металобрухт і вторсировина, Фінанси, і придбати різноманітні пропозиції: багатоповерховий будинок, деревину необроблену, що вже виставлені на продаж і очікують свого покупця. В даному розділі, продаж об'єктів малої приватизації, Ви зможете знайти багато різноманітних варіантів позицій, наприклад Дров'яна деревина промислового використання(ПВ). Щодня на сайті забирають металобрухт. Винятково великий спектр лотів запропоновано в кожному місті країни, зокрема, в Сумській області.
Маркетплейс аукціонів Ubiz.ua є одним з лідерів серед акредитованих в системі Прозорро.Продажі майданчиків, уповноважених на проведення електронних аукціонів Фонду державного майна України. З початку 2023 року в межах малої приватизації (продаж та оренда) саме через Ubiz.ua було реалізовано майна на понад 52 млн грн.
Приватизація – це передача державного або комунального майна в руки приватних осіб (юридичних чи фізичних). Реформа приватизації в Україні була проведена у 2018 році, коли Верховна Рада України ухвалила новий закон «Про приватизацію державного і комунального майна». Закон запровадив дійсно прозору приватизацію обʼєктів державної та комунальної власності.
Так, українське законодавство розділяє приватизацію на велику та малу. Мала приватизація – це реалізація державного та комунального майна, вартість якого не перевищує 250 млн грн.
Приватизаційні аукціони відбуваються на акредитованих в системі Prozorro.Продажі електронних майданчиках. Зокрема, і на Ubiz.ua.
Слід розуміти, що далеко не все державне та комунальне майно виставляється на електронні аукціони з продажу об’єктів малої приватизації. Наприклад, об’єкти, які мають стратегічне значення і необхідні для виконання державою основних функцій для забезпечення обороноздатності, не підлягають продажу чи оренді. Також не можуть бути приватизовані надра, корисні копалини, майно правоохоронних, податкових та митних органів, закладів охорони здоровʼя, музейне майно, памʼятки археології тощо.
Перед тим, як реалізувати майно, держава або громада мають ухвалити рішення, що з обʼєктів піде на приватизацію, а що — під оренду. Насамперед потрібно затвердити перелік об’єктів приватизації.
Отже, серед об'єктів малої приватизації в системі Прозорро.Продажі можна знайти:
Підприємства
Споруди
Житлову та нежитлову нерухомість
Пакети акцій
Організацією продажу об'єктівмалої приватизації через прозорі електронні аукціони займається Фонд державного майна України, а також органи місцевого самоврядування.
Одним з найбільших аукціонів в історії приватизації України вважається продаж готелю «Дніпро» у Києві. Стартова ціна на торгах була 80,92 млн грн, а переможець аукціону заплатив 1,1 млрд грн.
Обʼєкти |
Продано за:31 млн грн |
Продано за: 70,2 млн грн |
Право викупу за стартову ціну – 1,7 млн грн. |
1.Формування пакета документів щодо об’єкта приватизації
під час приватизації ЄМК (єдиного майнового комплексу підприємства) складаються переліки об’єктів нерухомого майна та транспортних засобів, які перебувають на балансі такого підприємства (за наявності);
аудит, екологічний аудит, інвентаризація, оцінка об’єкта приватизації (його складових) не здійснюються;
органи приватизації можуть залучати суб’єктів господарювання для виготовлення технічної документації, реєстрації речових прав на нерухоме майно при підготовці таких об’єктів до приватизації.
2. Протягом пʼяти робочих днів після затвердження умов продажу об’єкта орган приватизації публікує інформаційне повідомлення про приватизацію об’єкта в системі Прозорро.Продажі та на офіційному сайті Фонду державного майна або відповідної територіальної громади.
3. Аукціон проводиться впродовж 5-20 днів після публікації інформаційного повідомлення (під час правового режиму воєнного стану). Зазначимо, що потенційні покупці мають право оглянути об’єкт приватизації.
Юридичні особи: заяву на участь, яка містить ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ; заяву про те, що потенційний покупець не підпадає під обмеження, передбачені статтею 8 Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна» (тобто державні органи, підсанкційні та офшорні компанії, бізнес, повʼязаний з рф тощо); заяву про ознайомлення з об’єктом приватизації; заяву на згоду взяття зобовʼязань щодо обʼєкту; документи, передбачені абзацами третім і четвертим пункту 3, пунктами 4 і 5 частини сьомої статті 14 Закону «Про приватизацію державного та комунального майна». Зокрема, мова йде про:
витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань України - для юридичних осіб - резидентів;
документ про реєстрацію у державі її місцезнаходження (витяг із торговельного, банківського або судового реєстру тощо), засвідчений згідно із законодавством держави його видачі, перекладений українською мовою, - для юридичних осіб - нерезидентів;
інформація про кінцевого бенефіціарного власника. Якщо особа не має кінцевого бенефіціарного власника, зазначається інформація про відсутність кінцевого бенефіціарного власника і про причину його відсутності;
остання річна або квартальна фінансова звітність.
Фізичні особи/ іноземці: заяву на участь; заяву про те, що потенційний покупець не підпадає під вищезазначені обмеження, передбачені статтею 8 Закону України «Про приватизацію державного та комунального майна»; заяву про ознайомлення з об’єктом приватизації; заяву на згоду взяття зобовʼязань щодо обʼєкту; документи, передбачені частиною сьомою статті 14 Закону «Про приватизацію державного та комунального майна».
Зокрема, мова йде про:
1) копія паспорта громадянина України;
2) для іноземних громадян - копія документа, що посвідчує особу
Потенційні покупці можуть подавати заяви та документи в електронній формі з підписом КЕП.
До переліку потенційні покупці надають документ, що підтверджує сплату реєстраційного внеску, а також документ, що підтверджує сплату гарантійного внеску в розмірі 20 відсотків стартової ціни з рахунка потенційного покупця, відкритого в українському або іноземному банку (крім банків держав, внесених FATF до списку держав, що не співпрацюють у сфері протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом), на рахунок акредитованого в системі Prozorro.Продажі майданчика.
Розмір гарантійного внеску
20% від стартової ціни лота. Якщо два аукціони з продажу цього об’єкта не відбулися через дискваліфікацію переможця, то гарантійний внесок становить більшу з сум: 50% стартової ціни об’єкта малої приватизації або 30 розмірів мінімальних заробітних плат станом на 1 січня року, в якому оприлюднюється інформаційне повідомлення.
Після завершення прозорого аукціону з малої приватизації:
переможець та оператор електронного майданчика підписують протокол про результати аукціону протягом 4-х днів з дня формування протоколу цього аукціону;
орган приватизації здійснює перевірку заяви на участь та додані до неї документи/інформацію переможця аукціону, а також затверджує протокол про результати аукціону протягом 7 робочих днів з моменту його формування.
Усі сторони підписують протокол КЕПом, крім випадків, коли на паперовій формі протоколу наполягає переможець аукціону.
Протягом 20 робочих днів з дня формування протоколу про результати аукціону переможець сплачує на рахунок органу приватизації ціну продажу об’єкта.Частина гарантійного внеску, що залишається після вирахування плати за участь в аукціону, зараховується під час розрахунку за об’єкт приватизації.
Договір купівлі-продажу
Укладається між органом приватизації та переможцем аукціону після сплати в повному обсязі ціни продажу об’єкта протягом 25 робочих днів з дня формування протоколу.
У разі необхідності виготовлення документів для нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу об’єкта за рішенням держоргану приватизації між органом приватизації та переможцем аукціону укладається попередній договір купівлі-продажу об’єкта. Виготовлення документів для нотаріального посвідчення здійснюється за рахунок переможця аукціону. Договір купівлі-продажу об’єкта має бути укладений протягом 60 робочих днів з дня укладення попереднього договору.
До договору купівлі-продажу об’єкта включаються умови, передбачені інформаційним повідомленням про його приватизацію.
На вимогу покупця попередній договір купівлі-продажу та договір купівлі-продажу, які не потребують нотаріального посвідчення, можуть бути укладені у формі електронного документа та підписані КЕПом.
Дозвіл на концентрацію в Антимонопольному комітеті України
Отримання переможцем аукціону дозволу на концентрацію не вимагається, якщо суму, еквівалентну 4 мільйонам євро станом на останній день фінансового року не перевищують:
вартість активів об’єкта приватизації (ЄМК), з урахуванням відносин контролю, за останній фінансовий рік;
обсяг реалізації товарів в Україні об’єкта приватизації, з урахуванням відносин контролю, за останній фінансовий рік;
ціна продажу об’єкта приватизації.
Право власності на об’єкт малої приватизації
Таке право власності переходить до покупця після укладення договору купівлі-продажу та підписання акта приймання-передачі об’єкта приватизації.
Право власності на придбаний пакет акцій переходить до покупця після укладення договору купівлі-продажу та з моменту зарахування пакета акцій на рахунок у цінних паперах покупця у депозитарній установі.
Якщо аукціон не відбувся
У тому числі у разі відмови переможця аукціону від підписання протоколу аукціону, договору купівлі-продажу, а також від сплати ціни продажу, то проводяться повторні аукціони з продажу об’єкта приватизації.
Зміцнення державного бюджету;
Дієвий інструмент стимулювання економічного зростання;
Прозорість електронних аукціонів та зниження корупційних ризиків;
Можливості запуску нового бізнес-проекту;
Кожне ефективне підприємство – це робочі місця, експорт продукції, сплата податків. А відтак - наближення Перемоги.
Поширені питання
Громадяни України;
Іноземні громадяни;
Юридичні особи, зареєстровані в Україні;
Юридичні особи-нерезиденти;
Особам, які повʼязані з державою-агресором російською федерацією або підсанкційним фізичним та юридичним особам.
Окрім цього. Існує заборона інвестицій з офшорів та без прозорої структури власності.
Крок 1. Зареєструватися або авторизуватися на майданчику Ubiz.ua, щоб увійти в особистий кабінет.
Крок 2. Оберіть лот чи лоти зі списку обʼєктів малої приватизації (список об'єктів малої приватизації - тут) Внесіть гарантійний і реєстраційний внески та подайте заяву на участь з усіма необхідними документами.. Поборіться за викуп обʼєктів малої приватизації під час електронного аукціону.
Крок 3. Перемогли? Укладіть договір купівлі-продажу з продавцем та сплатіть повну суму за придбане майно.
Протягом 3 днів підписується протокол торгів (на затвердження органом приватизації - 7 днів).
Протягом 20 днів покупцеві необхідно сплатити ціну за куплений лот.
Протягом 25 днів необхідно укласти договір купівлі об’єкта приватизації з органом, який виставляв майно на продаж.
Закон України “Про Приватизацію державного та комунального майна“
Закон України “Про Приватизацію державного та комунального майна 2269-VIII від 19.08.2022“