Академія знань

Аукціони земельні. Замовнику

25 червня 2019

Сценарій створення земельних аукціонів.

Для початку потрібно зайти в розділ аукціони та натиснути кнопку “+” та в випадаючому списку обрати оренда землі.

Заповнюємо всі необхідні поля: найменування лоту, опис лоту, мінімальна кількість учасників, обираємо тривалість оренди, вводимо цінові показники, дату аукціону, контактну особу, організатора аукціону, реквізити для оплати, прикріплюємо документи.

У випадку, якщо реквізити для сплати гарантійного та реєстраційного внесків відрізняються від реквізитів для сплати за лот, прохання вказати це в описі лоту та додати до опису відповідні реквізити.

Обов`язково до завантаження документ з типом `Проект (текст) договору, що пропонується укласти на торгах`.

Після заповнення форми, натискаємо “Далі”, переходимо на заповнення інформації по лоту (додавання предмету аукціону).

Заповнюєтеся інформація по лоту. В описі лоту зазначається інформація про містобудівні умови і обмеження забудови земельних ділянок або інша додаткова інформація на розсуд організатора чи виконавця. Зазначається число, наприклад 3.8 – далі необхідно обрати одиницю виміру та вказати кадастровій номер ділянки. Потім обирається класифікатор, поставивши позначку в випадаючогу списку, та  додатковий класифікатор. Вказується адреса місцезнаходження майна. Після натискання кнопки “зберегти”, система переводить вас на вкладку “редагування аукціону” де можна переглянути та редагувати збережену вами інформацію по аукціону та по предмету аукціону.

Кнопка “додати предмет” та “переглянути” дозволяє додати предмет та демонструє попередній перегляд аукціону відповідно. По завершенню редагування натисніть “завершити редагування”, після чого система переправить вас в особистий кабінет на вкладку чернетки, де ви побачите всі свої не опубліковані аукціони.

В чернетках на кожному аукціоні є кнопка “дія”, котра дає можливість переглянути, редагувати, видалити та опублікувати аукціон.

Після публікації в ЦБД аукціон зникає з чернеток та з’являється на вкладці “продаю” та знаходиться в періоді редагування. У земельного аукціону є такі періоди до аукціону:  період редагування, прийняття заяв на участь, період уточнень, аукціон. Та наступні періоди після аукціону: очікується опублікування протоколу, очікується опублікування договору. На сторінці опублікованого аукціону в розділі параметри аукціону знаходиться інформація про дату початку та кінця перших трьох періодів а також орієнтовна дата аукціону.

Учасники подають заявки на участь в аукціоні та проходять модерацію адміністратора. Якщо на кінець періоду “прийняття заяв на участь” кількість учасників буде меншою ніж значення “мінімальна кількість учасників” встановлена на етапі створення аукціону, то аукціон переходить в статус “АУКЦІОН НЕ ВІДБУВСЯ”.

Для відміни аукціону на сторінці аукціону натиснути кнопку “відміна аукціону”. Вказується причина, з якої скасовується аукціон за необхідності додаються документи та натискається кнопка “Відмінити аукціон”. Після чого аукціон негайно буде переведено в статус “аукціон відмінено”.

 

В особистому кабінеті на вкладці продаю для кожного з аукціонів є кнопка “дія” яка дає можливість копіювати аукціон, редагувати аукціон (доступно тільки в періоді редагування) та редагування документів.

При потребі створити подібний аукціон можна скористатись функцією копіювання аукціону. Для цього в особистому кабінеті на вкладці купую натиснути “дія” -> “копіювання аукціону”. Аукціон буде повністю скопійовано окрім дати та ціни. Система відкриє вкладку копіювання аукціону з інтерфейсом і можливостями як і при створенні аукціону.

При потребі перезавантажити або додати документи потрібно  натиснути “дія” -> “редагування документів”. Після додавання документів, обов’язково потрібно натиснути кнопку “Завантажити” аби документи прикріпились до аукціону. По завершенню натиснути “війти з режиму редагування”.

Далі очікуємо періоду кваліфікації, відповідаємо на питання (при наявності). Якщо буде необхідна кількість учасників і аукціон пройде успішно, аукціон перейде в період “очікується опублікування протоколу”.

На сторінці аукціону присутні кнопки: “історія аукціону” – завдяки якій можна переглянути пропозиції учасників в хронологічній послідовності та “переглянути протокол” – яка дозволяє переглянути сам протокол.

Для завантаження протоколу потрібно провести кваліфікацію учасника. Це можна зробити на сторінці аукціону на вкладці “кваліфікація”.

Є можливість дискваліфікувати учасника скориставшись відповідною кнопкою на кладці кваліфікація. При натисканні кнопки пропонується додати документи, протокол відхилення чи акт про відмову та дискваліфікувати учасника. Після чого аукціон перейде в статус “аукціон не відбувся”.

Для завантаження протоколу потрібно натиснути кнопку “завантаження та підтвердження протоколу”, прикріпити протокол в документах, завантажити та підтвердити протокол.

Після чого аукціон переходить в статус “очікується опублікування договору”. На сторінці аукціону з’являється вкладка “договір”.

На цьому етапі також є можливість дискваліфікувати учасника. Сценарій дискваліфікації аналогічний сценарію на попередньому етапі. Для завантаження договору та завершення аукціону потрібно скористатись відповідною кнопкою на вкладці “договір”.  Після завантаження документу `Підписаний договір` – дискваліфікувати такого учасника вже буде неможливо! Додавши необхідні документи натискаємо “оновити”. Документи завантажуються та, при умові завантаженого договору, стає активним для редагування поле “дата підписання”. Необхідно заповнити поле “дата підписання” та натиснути кнопку “Аукціон завершено. Договір підписано”.

Після чого аукціон завершено і він переходить в статус “аукціон відбувся”.