Академія знань

Аукціони з продажу майна банкрутів.

13 листопада 2019

Створення аукціону.

Для створення аукціону з продажу майна банкрутів, для початку потрібно авторизуватися в системі від організації яка має право створювати такі аукціони.

Загальна логіка роботи повністю збігається зі стандартними процедурами. Аукціон з продажу майна банкрутів має декілька типів. Перший аукціон завжди англійський, в разі неуспішності другий аукціон або англійський або голландський, в разі неуспішності  і другого, треті торги завжди голландського типу.

При публікації оголошення в інтерфейсі майданчика реалізований наступний перелік аукціонів (Замовник обирає один з чотирьох варіантів у випадаючому переліку):

  • аукціон – без можливості зниження початкової ціни
  • перший повторний аукціон – без можливості зниження початкової ціни
  • перший повторний аукціон – з можливістю зниження початкової ціни
  • другий повторний аукціон – з можливістю зниження початкової ціни

Замовнику потрібно зайти в розділ аукціони, натиснути кнопку “+”  та обрати необхідний тип для створення аукціону.

Розглянемо випадок створення першого аукціону – без можливості зниження початкової ціни. Відкривається сторінка створення аукціону з обов’язковими та опціональними полями для внесення інформації. При введенні номеру лоту замовника такого, що вже є в системі з’явиться повідомлення: “У системі знайдено аукціони зі вказаним ідентифікатором лота. Прохання опублікувати повторний аукціон або перевірити коректність введеного ідентифікатору”. Повідомлення можна ігнорувати поставивши під ним відповідну помітку.

По завершенню внесення інформації стосовно аукціону, натиснувши кнопку “далі” переходимо на сторінку внесення інформації по активу.

Заповнивши інформацію по активу тиснемо кнопку “зберегти”. Потрапляємо на сторінку редагування чернетки аукціону де можна внести зміни по аукціону чи активу та додати актив.

Якщо внесена інформація актуальна та повна, натискаємо “завершити редагування” та потрапляємо на сторінку чернеток в особистому кабінеті. Натиснувши кнопку “дія” на чернетці, бачимо можливі дії з чернеткою. Для публікації в ЦБД тиснемо “опублікувати”, після чого чернетка знаходиться в “стані публікації в цбд”, який зазвичай триває до 30 секунд.

Оновивши сторінку чернеток, в разі успішної публікації, чернетка зникає. Тепер це опублікований аукціон який доступний в особистому кабінеті в розділі “продаю” зі статусом “прийняття заяв на участь”.

Після публікації процедури відредагувати можливо:

  • стартова ціна
  • гарантійний внесок
  • крок  аукціону
  • робота з документами також не блокується.

Можливість редагування інших полів заблокована,  якщо потрібно виправити помилки\описки, аукціон має бути анульовано і переоголошено. Важливо, при заміні документів і редагуванні дозволених полів, ставки учасників інвалідуються.

При копіюванні аукціону можливо обрати тип, після чого буде створена чернетка з обраним типом та інформацією по аукціону і активу який копіюється. Ця функція особливо корисна при публікації повторного аукціону.

Скасувати аукціон можна скориставшись кнопкою на сторінці аукціону. Вказується причина та завантажуються відповідні документи.

Кваліфікація.

На етапі кваліфікації розглядається 1 переможець (навіть якщо він єдиний). Статус аукціону “очікується опублікування протоколу”. Переможець аукціону підписує протокол передає його оператору свого майданчику який завантажує протокол до системи. Після чого оператор майданчика завантажує підписаний протокол та підтверджує. Після цього аукціон змінює статус на “очікується завантаження акту (очікується оплата)”. Поки аукціон в статусі “очікується опублікування протоколу” або “очікується завантаження акту (очікується оплата)”, у замовника є можливість дискваліфікувати учасника.

Переможець аукціону зобов’язаний на підставі протоколу сплатити запропоновану ним ціну на рахунок боржника протягом 10 робочих днів з дня формування протоколу аукціону. Замовник аукціону через свій особистий кабінет повідомляє Оператора про повний розрахунок переможцем аукціону за придбане на аукціоні майно не пізніше наступного робочого дня з дня надходження коштів на рахунок боржника. Для повідомлення про сплату Замовник натискає на кнопку “Повідомити про розрахунок”.

Після натискання завантажує документ з відомостями про повний розрахунок або про часткову сплату ціни.

Замість договору замовник аукціону та переможець аукціону підписують акт про придбання майна на аукціоні. Такий акт підписується продавцем та покупцем не пізніше 3 (трьох) робочих днів після повної сплати переможцем запропонованої ним ціни (поза системою).

Після успішного повідомлення про сплату аукціон переходить в статус “очікується завантаження акту”.

Замовник аукціону не пізніше 5 (п’яти) календарних днів з дня підписання акту опубліковує його у Системі, для цього натискає електронну кнопку “Завантажити акт та завершити аукціон” на сторінці аукціону.

Після завантаження `Акт про придбання майна на аукціоні` та/або заповнення `Дати підписання` – дискваліфікувати такого учасника вже буде неможливо! Завантажується необхідний документ натискається кнопка “оновити акт”, після чого вводиться дата/час підписання акту та натискається кнопка “завершити аукціон”.

Результатом чого аукціону автоматично присвоюється статус «Аукціон завершено».

Неуспішний аукціон.

Протягом 10 (десяти) робочих днів з моменту визнання аукціону таким, що не відбувся, замовник оголошує про проведення нового аукціону.

 

 

Детально про комісію та інші особливості роботи процедури описано у порядку організації та проведення аукціонів з продажу майна боржників  у справах про банкрутство (неплатоспроможність).