Новини

“Українська біржа” увійшла в капітал маркетплейсу UBIZ.ua (учасник Prozorro.Sale)

15 липня 2021

АТ “Українська біржа” набула 15% в капіталі ТОВ “Електронні торги України”

 

Угоду було підписано 15 липня 2021. Від АТ “Українська біржа” угоду підписав голова правління Артемій Єршов. Від UBIZ.ua – генеральний директор Дмитро Бойко. Від юридичної фірми “АРІО” старший партнер Юліан Хорунжий.

“Об’єднуючи експертизи двох потужних команд задля спільного досягнення ще більш високих цілей, ми створюємо крупного гравця на ринку електронних торгів державними активами, сировиною і distressed assets. Консолідація сприятиме нашому спільному успіху”, – заявив голова правління АТ “Українська біржа” Артемій Єршов.

“Команда UBIZ.ua (ТОВ “Електронні торги України”) стояла у витоків Prozorro.Sale і утримує лідерські позиції з продажу distressed assets (включно з банками в процедурах Фонду гарантування вкладів фізичних осіб), аукціонів приватизації та на сировинних ринках. Для нас партнерство з АТ “Українська біржа” – поштовх для подальшого розвитку”, – заявив генеральний директор ТОВ “Електронні торги України” Дмитро Бойко. 

“Захист інтересів усіх учасників ринків у системі Prozorro.Sale вимагає глибокої юридичної експертизи, підготовки і супроводу угод. Участь нашої команди в капіталі UBIZ.ua – це наша інвестиція в спокій продавців активів, організатора торгів і інвесторів”, – заявив старший партнер Юридична фірма “АРІО” Юліан Хорунжий.

Після укладення угод склад учасників ТОВ “Електронні торги України” виглядатиме так:

  • АТ “Українська біржа”
  • ТОВ “Ю.Софт” (Бойко Д.Ю.)
  • Юридична фірма “АРІО”
  • Володимир Соколов
  • Ірина Сербін

Довідка: 

АТ “Українська біржа”

Основна мета заснування АТ “Української біржі” – підвищення конкурентоспроможності фінансового ринку України та створення умов для залучення в економіку країни не тільки іноземного, але й внутрішнього капіталу.

26 березня 2009 року на “Українській біржі” почалися торги цінними паперами. У травні 2010 року почав роботу строковий ринок – торгівля ф’ючерсами. А 2011 рік був ознаменований введенням нового  інструмента на ринок – опціону. Сьогодні для торгів на “Українській біржі” доступні наступні інструменти: акції, облігації, ОВДП, інвестиційні сертифікати, ф’ючерси, опціони.

На сьогоднішній день Індекс UX розраховується, базуючись на цінах  5 акцій “блакитних фішок” України – акцій найбільш великих українських компаній, лідерів у своїх галузях.

Слід зазначити, що всі операції, які відбуваються на біржі, суворо  регулюються державою. В Україні функцію регулятора фондового ринку виконує  Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. НКЦПФР видає ліцензії й регулює правила взаємодії між усіма учасниками фондового ринку країни. Також комісія здійснює державний контроль що стосується випуску та обігу цінних паперів та деривативів.

Сайт: http://www.ux.ua/ 

UBIZ.ua (ТОВ “Електронні торги України”)

UBIZ.UA – маркетплейс електронних аукціонів, приватних та державних закупівель. Компанія заснована 2013 року, основним профілем є надання якісних послуг у всіх сферах електронних аукціонів, приватних та державних закупівель.

Майданчик є учасником проекту Prozorro.Sale (Аукціони ФГВФО), проводить аукціони з продажу та оренди державного майна і сировини (Prozorro.Sale). 

Компанія була заснована у 2013 році та стояла у витоків електронних аукціонів в Україні, зокрема брала участь у створенні проекту ProZorro.Sale. 

За результатами 2020 р. продано активів (включно з орендою) в системі ProZorro.Sale на суму 1,22 млрд грн. 

Сайт: https://ubiz.ua/ 

Юридична фірма “АРІО”

Українська юридична фірма, спеціалізується на корпоративному праві, M&A, судовій практиці, реструктуризації боргів, вирішенні неплатоспроможності, ІТ-праві, кримінальному і антимонопольному праві, GR. Юридична фірма “АРІО” рекомендована міжнародними рейтингами Chambers Europe і The Legal 500.

Сайт: http://www.ario.law